Los Angeles’in İklimi

Los Angeles’in İklimi Nasıldır?

Los angeles’da tropikal iklim ile akdeniz iklimi yaşanır. Bu iki iklim türünün de etkileri yoğun şekilde burada hissedilir.

los angelesin iklimi - hollywoodun iklimi

Los Angeles’da yazlar nasıldır?

Los angeles’da yazlar genelde çok sıcak geçer. Los angeles’in en sıcak ayı ağustostur. Ancak yazlar bu şehirde oldukça keyiflidir. Etrafında yer alan dağlar nedeni ile bunaltan bir havası çok olmaz. Okyanusa girmek isterseniz yaz ayları burada Los angeles’a gelmek için en uygun zamandır. Ancak Los angeles sahilleri hep bir esintiye sahiptir. Okyanus ısısı da hiç bir zaman çok sıcak olmaz.

los-angeles-iklimi-Los-angelesda-yazlar-nasıl-geçer

Los Angeles’da kışlar nasıldır?

Los angeles’da kışlar genelde ılık geçer. Şehir ortalama 35 gün yağış alır. Los angeles’in en soğuk ayı ocak ayıdır. Los Angeles’in en yağmurlu geçen ayları ise ocak ve şubat aylarıdır.

los angeles iklimi - los angelesda kışlar nasıl geçer

Los angeles’a ne zaman gidilmeli?

Aslında bu şehir her mevsim gidilebilecek bir şehirdir. Ancak en verimli olarak tadını çıkarabileceğiniz dönem yaz aylarıdır. Ancak sakinlik ararsanız da size nisan, mayıs, eylül ve kasım aylarını öneririm.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.