Hollywood şöhretler kaldırımı – Hollywood walk of fame

Hollywood şöhretler kaldırımı –  Hollywood walk of fame

Hollywood’da gezilecek yerler sıralamasında ilk sıralarda yer alan Hollywood şöhretler kaldırımı ya da orjinal adı ile walk of fame Hollywood’un simgelerinden.

Hollywood’un tam mmerkezinde yer alan şöhretler kaldırımı bir kesim insan tarafından çok sevilirken bir kesim tarafından da hayal kırıklığı ile karşılanıyor. Los angeles’a ilk kez gidecekler şöhretler kaldırımı denilince heyecanlanırlar. Çünkü çok gösterişli bir cadde tahmin ederler. Ancak şahsi fikrim pek de gösterişli olmayan bir yer olduğudur şöhretler kaldırımının.

Sağlı sollu basit iç çamaşırı dükkanları ve valizciler, hediyelikçilerle dolu bir cadde düşünün ve cadde üzerinde gene hem sağ hem de sol kaldırımda olmak üzere ünlülerin isimlerinin yazılı olduğu küçük yıldızlar düşünün. Kesinlikle görülmeli ama beklenti yüksek tutulmamalı.

Hollywood-şöhretler-kaldırımı

Cadde inanılmaz kalabalık özellikle de turist dolu. Kalabalık bir cadde olması bir miktar hijyen sorununu da beraberinde getiriyor. Bu denli şık bir caddenin daha temiz olması gerekirdi belkide. Cadde üzerinde küçük de bir avm var ve bu avm nin içinde ünlü hard rock kafe de var. Hollywood hard rock kafe burada konumlanmış durumda.

hollywood-şöhretler-kaldırımdaki-avm

Ayrıca uzun zaman film ödüllerinin verildiği o en önemli gecelerin yapıldığı Hollywood kodak tiyatrosu da burada, tam cadde üzerinde. Bu meşhur binayı da fotoğraflamayı unutmayın.

hollywood kodak tiyatrosu

Ancak elbetteki son derece farklı ve gezmesi keyifli bir yer. Özellikle sevdiğiniz bir yıldızın el izi ile fotoğraf çektirmek paha biçilemez. Akşam hava kararınca cadde daha da kalabalıklaşıyor ve hareketleniyor. Sokak sanatçıları ve bir çok çizgi film karakterleri etrafta showlar yapıyorlar. Bazı ünlü çizgi karakterler ise sizinle fotoğraf çektirmek için caddede dolaşıp duruyorlar. Elbette küçük bir ücret karşılığı. Genel olarak çok iyi düşünülmüş ve turiste çok güzel pazarlanmış bir cadde burası. Yolunuz Hollywood’a düşerse yıldızlar kaldırımını illaki görmenizi öneririm.

Hollywood-şöhretler-kaldırımı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.