İspanya’da Gezilecek Yerler

İspanya Gezi Rehberi

İspanya Avrupa’da yer alan muhteşem bir akdeniz ülkesidir. Özellikle hem bolca sanata, hem de sıcacık ılıman bir iklime sahip bir şehirde gezmek istiyorsanız Barcelona ve Madrid tam size göre derim.

ispanyada gezilecek yerler - barcelona gaudinin evi

Ülkede yer alan halkın bize olan benzerliği ise sizi adeta ülkenizde hissettirecek. Bu ülke aslında bize oldukça benzer. Yemeklerinden tutun da pek çok özelliği bize son derece yakın.

ispanyada gezilecek yerler - barcelona sagrada familia kilisesi

Herkes moda denilince Milano ve Fransa der ama, ben bu listeye İspanya’yı da ekleyin derim. Çünkü ülkemizde de çok sevilen ve tercih edilen bazı önemli markalar İspanyolların kendi markalarıdır. Hatta bizim dilimize de yerleşen moda kelimesi İspanyolcadan gelmektedir.

ispanyada gezilecek yerler - madridin gece görüntüsü

Güzel ve eğlenceli bir ülkedir İspanya. Hatta ülkemizden gezginlere sorulduğunda Paris’mi Barcelona’mı diye çoğu açık ara kesinlikle Barcelona cevabı vermiştir. Sıcak ve rengarenk bir ülke olması ve insanlarının tipik akdeniz insanı olmalarının verdiği sıcaklık nedeni ile aslında en çok tercih edilen ülkelerden biridir İspanya.

ispanyada gezilecek yerler - ispanya plajarı

İspanya’da gezilen şehirler Madrid ve Barcelona’dır. İspanya’da tıpkı İtalya gibi size yemek konusunda sıkıntı yaratmayacak ülkeler arasında yer alır. Bir akdeniz ülkesi olmasının verdiği avantajı kullanarak deniz mutfağında ne denli başarılı olduklarını ispatlamışlardır. Deniz ürünleri seviyorsanız bu ülkede denemenizi öneririm. Bunun yanında kendilerine has lezzetleri de gerçekten küçümsenmeyecek kadar keyif verici. Elbette her Avrupa ülkesinde ya da ülkemizin dışında yaşadığımız kahvaltı sorunu ya da yağ sorunu burada da size küçük de olsa rahatsızlık verebilir. Ancak bu dünyanın her yerinde maalesef böyledir. Hiç bir ülkenin damak tadı birbiri ile birebir olamaz.

ispanyada yemek ve içecek

Barcelona

Muhteşem kelimesi bu şehir için yazılmış olmalı. Harika bir şehir, rengarenk bir şehir, tarih kokan bir şehir. Daha aslında pek çok güzel şey söylenebilir Barcelona için. Burayı görmeye gidenler genelde rüya gibiydi, çok güzeldi diyerek ülkelerine dönerler. Şehrin her yerinde buranın ünlü ressamı Gaudi’nin eserlerini görürsünüz. Bunlar rengarenek ve görmeye değer oldukça farklı alışılmışın dışında eserlerdir. Müzeleri, gothic katedralleri, meydanları birbirinden eşsiz eserleri ile gelenleri büyüler Barcelona. Barcelona hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Park Guell in Barcelona, Spain.

Madrid

İspanya’nın diğer önemli şehri de Madrid’dir. Zaten turistik gezilerde genelde madrid, Barcelona turu şeklinde yapılır. Bu iki şehir belki de İspanya’da yer alan en güzel şehirlerdir. Madrid daha çok başarıları ile ün salan futbol takımı ile ün yapmıştır. Ülkemizden pek çok meraklısı bu ülkeye sık sık futbol maçları için gider. Elbette sadece futbol değildir Madrid’i Madrid yapan. Tıpkı Barcelona gibi muhteşem meydanları, katedralleri ile gelenleri büyüler. Madrid daha çok gezilmek için ve alışveriş için gidilen bir şehirdir. Çünkü diğer Avrupa şehirlerinde olduğu gibi her köşe başında bir müze ya da kilise yoktur burada. Daha çok birbirinden şık sokaklar, kafeler, mağazalar ve meydanlar vardır. Elbette güzel yapıları da azımsayacak ölçüdedir. Madrid hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

ispnayada gezilecek yerler - madrid şehir merkezi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.