Barselona Gezi Rehberi

Barselona Hakkında Genel Bilgiler

Barselona bir çok turistik yere nazaran kendine has tarzı ve güzelliği ile her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Gerçekten giden herkesi kendine hayran bırakan Barselona aslında gerçekten gezip göreceğiniz şehirler arasında belkide en güzelleri içinde ilk sıralarda olacak.

barcelona rehberi - barcelona güzellikleri

Barselona Romalılar tarafından kurulmuş bir şehir. Barselona tarih boyunca sürekli farklı kişiler ve kültürler tarafından yönetilmiş. Kimi zaman hırıstiyanlar tarafından, kimi zaman müslümanlar tarafından, vizigotlar, fransızlar tarafından sürekli değişime uğrayarak yönetilmiş.

barcelona rehberi - barcelona hakkında genel bilgiler

Barselona aslında bulunduğu konum itibari ile şanslı illerden biri. Çünkü şehirde akdeniz iklimi hakim. Bu da yıl boyunca bu şehre rahatlıkla gidilebilmesini sağlıyor.

barcelona rehberi - barcelona resimleri

Barselona İspnaya’nın en büyük ikinci şehridir. Katolonya bölgesinin ise en büyük şehridir ve bu bölgenin başkentidir.

barcelona rehberi - barcelonada gezilecek yerler

Barselona sürprizlerle dolu güzelliği ile sizi sürekli alıp bir yerlere götürecek. Moda kokan ve oldukça modern olan cadde ile sokakları, bu sokaklarda yer alan birbirinden güzel çiçeklerle süslenmiş kafe ve restaurantları. Bizdeki istiklal ya da bağdat caddesini andıran muhteşem caddeleri ve tarihten bugüne en güzel şekilde muhafaza edilmiş muhteşem yapıları ile.

barcelona rehberi - barceonaya gidilebilecek mevsim

Bu güzel şehir antik çağdan kalma eserleri ile beraber çok da güzel bir modernliğe sahiptir. Avrupa’da yer alan eserlerin bir çoğunun gotik mimarinin izlerini taşıdığını fark etmişsinizdir. Barselona’ da da aynı şekildedir ama küçük bir farkla. Gotik olan yapılar muhteşem bir modernleşme arasında adeta sivrilmektedir. Aslında şehir hem gotik mimariyi hem de modern mimariyi çok güzel kombinlemiştir.

barcelonada gezilecek yerler - barcelonada yer alan gezilecek yapılar

Barselona’nın tarihi

Barselona romalılar tarafından kurulmuş bir şehirdir. Tarih boyunca da hep farklı topluluklar tarafından yönetilmiştir. Barselona tarihinde aslında en derin ve en unutulmayan olay ise Fransızların müslümanları bölgeden atmalarıdır. İşte o dönemden bu yana burada yaşayan insanlara katalan adı verilmektedir.

Barselona için en önemli olaylardan biri de 1992 yılında düzenlenen olimpiyat oyunlarının burada gerçekleşmiş olmasıdır. Olimpiyat oyunlarının şehirde gerçekleşmesi şehri ciddi anlamda etkilemiş, modernleştirmiş ve global bir hale sokmuştur.

barcelonada yer alan güzellikler

Barselona’ya ne zaman gidilmeli

Barselona’nın iklimi aslında oldukça güzel bir akdeniz iklimidir. Bu nedenle yılın her dönemi bu şehre gidebilirsiniz aslında. Fakat Barselona’ya gidilebilecek en iyi aylar genelde yağış ihtimalinin en az olduğu nisan, temmuz ve eylül aylarıdır. Barselona’nın en soğuk ayı mart, en sıcak ayı ise ağustostur. Bu dönem buraya seyahat aslında çok uygun değildir. Barselona iklimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.