Gökyüzünün Otobüsleri

Okuyucularımdan gelen en çok sorulardan biri de bu kadar çok yer geziyorsunuz, uçak korkunuz yok mu, ya da en çok hangi uçak firmasını tercih ediyorsunuz? Aslında soru çok doğru. Çünkü sürekli belli yerlere uçuyorum ve doğal olarak kullandığım uçak firmasına da ciddi önem veriyorum. Yani ince eleyip sık dokuyorum. Artık neredeyse tüm uçak firmalarının uçuş taktiklerini çok iyi biliyorum.

Uçtuğum firmalar arasında bazı uçak firmaları gerçekten beni hayattan bezdirirken, bazıları ise uçmanın ne kadar keyifli ve ne kadar güvenli olduğunu hatırlatıyor. Benim uçmaktan çok keyif aldığım bu başarılı firmaların ilk sıralarında Anadolu jet geliyor.

Uçak bileti almadan önce her zaman önce sıkı bir araştırma yaparım. Ama genelde araştırmalarım sonunda her seferinde de AnadoluJet uçak bileti alırım. Çünkü fiyatları hem çok ekonomik hem de benim gibi titiz bir yolcuya kesinlikle istediklerini veriyor diyebilirim.

Uzun bir bayram tatili yapıp ülkeme döndükten sonra bir de güzel bir deniz tatili yapmak istedim ve Bodruma gitmeye karar verdim. Anadolu jetin sayfasına baktığımda bir çok kampanya gördüm.  Bir çok uçak firması özellikle bu sezonda burunlarından kıl aldırmazken Anadolu jetin sayfasında kampanyalar açıkçası beni çok mutlu etti ve bunu sizlerle de paylaşmak istedim.

anadolu jet

Bilet fiyatlarına gelecek olursak da son anda bilet almaya karar vermeme rağmen son derece ekonomik fiyatlara biletler buluyorum, hem de sezonun en yüksek olduğu yere. Bunun yanında genelde son dakika uçak bileti almanın en büyük sıkıntısı yüksek fiyatlarıdır. Ekonomik fiyatlara almak istediğinizde ise anlamsız saatlerde uçmak zorunda kalırsınız.

Ben işlerimi her zaman öncelerden ayarlıyorum ve son dakikada planlar yaptığım çok oluyor. İşte bu durumlarda Anadolu jet beni fazla üzmüyor açıkçası.

Ancak size önerim eğer tatilinizi önceden planlayabiliyorsanız, özellikle Anadolu jetten uçak bileti almanız. Çünkü özellikle önceden aldığınız uçak biletiniz inanılmaz uyguna gelecek ve bununla da kalmayıp türlü kampanyalarla da farklı alternatifler değerlendirebilirsiniz.

Bir uçak firmasında elbette bilet fiyatlarının ekonomik olmasını beklerim, bana kampanyalar sunmasını beklerim ve elbette rötarsız uçuşlar beklerim. Özellikle tatil yapmak için yaptığım seyahatlerimde rötar beni o kadar mutsuz ediyor ki anlatamam. Anadolu jette ben böyle bir sorun yaşamadın ve umarım hiç yaşamam. Kısaca benim kadar fazla uçan biri doğal olarak uçak bileti alırken her detayı inceler. Bir çok noktaya uçabiliyor olması da çok ciddi bir avantaj. Tek dileğim umarım en kısa zamanda uçuş rotalarını daha da genişletir.

Okuyucularım da bunu tahmin etmişler ki sanırım bana sürekli bize bir uçak firması öner deyip duruyorlardı. Ben de anlatmaya değer olarak Anadolu jeti seçtim. İyi uçuşlar ve iyi tatiller.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.