Floransa Palazzo Vecchio Sarayı

Floransa Palazzo Vecchio Belediye Sarayı

Bugün Floransa belediye sarayı olarak kullanılan bu yapı upuzun çan kulesi ile görülmeye değer denilebilecek yerler arasındadır. Palazzo Vecchionun hemen girişinde sağlı sollu iki büyük heykel yer almaktadır. Bunlardan biri fiziksel gücün temsilcisi olarak kabul edilen yarı tanrı hercules ve ve cacus heykelidir. Diğer heykel ise Michelangelo’nun Davud heykelidir.

michelangelonun zafer heykeli

İçeride yer alan heykel ise Michelangelo’nun Zafer heykelidir. Bu sarayın pek çok kısmı ücretsiz gezilebilmektedir. Ayrıca bir çok önemli rönesans resimleri de yapının içerisinde yer almaktadır. Verrochio’nun “Putto” ve Giorgio Vasari’nin duvar resimleri de yer almaktadır.

Floransa Palazzo Vecchio Belediye Sarayının içindeki eserler

Palazzo Vecchio ziyaret saatleri

Burayı hafta içi 09:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Perşembe günleri ve resmi tatillerde ise 09:00 ile 14:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Her yapı gibi burası da yılbaşında, paskalyada, 15 ağustosta ve noelde ziyarete kapalıdır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.