Santorini Adasında Yapılacak Şeyler

Santorini adasında yapılacak şeyler

Santorinide gezilecek yerler ve yapılacaklar  hakkında bilgiye , santorini adasının güzelleri hakkında pek çok veriye buradan ulaşabilirsiniz.

Öncelikle eğer tatil için santorini adasını tercih ettiyseniz arkanıza yaslanın ve bu sayfayı dikkatlice okuyun derim. Çünkü son derece güzel bir adada ya da renkli de diyebiliriz, renkli bir adada tatile hazır olun. Santorini adası deniz tatili için son derece iyi bir seçimmiş gibi görünse de aslında denizden çok, gezip görülebilecek yerlerini keşfetmek ve değişik tatlar denemek için çok daha doğru bir seçimdir.

Öncelikle bir adada olduğunuza göre elbetteki burada o güzel deniz lezzetlerini denemek adaya adım atar atmaz yapacağınız ilk şey olmalı belkide. Ülkemizde tam bir gelenek olan rakı balık keyfi adaya adım atar atmaz tüm damarlarınızı rehin alacak ve etrafta rakı balık yapabileceğiniz yer aramaya başlayacaksınız. Eğer rakı balık keyfini seviyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Burada rakıya en benzer içecek ouzodur. Adada herhangi bir restaurantta bu içeceği rahatlıkla bulabilir her tür balık mezesine ve balığa ise adanın hemen hemen her yerinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Santorini adasının diğer bir özelliği ise eşekler. Ada dik bir yamaç üzerine konumlandığı için adada pek çok yere tırmanmak için özellikle turistler yürümek yerine eşek sırtında gitmeyi tercih ediyorlar. Eşek sırtında gitmenin çok hızlı olduğunu söyleyemeyeceğim ama değişik bir tecrübe arıyorsanız deneyebilirsiniz. Ya da çocuklu tatilciler için farklı ve eğlenceli bir aktivite olabilir.

Santorininin diğer bir meşhur içeceği ise şarapları. Çünkü fira bölgesi üzüm bağları ile dolu ve dolayısıyla kendi üretimleri olan şaraplarında son derece başarılılar. Adanın pek çok noktasında bu eşsiz şarapları tatma şansı yakalayabilirsiniz.

santorini adasının güzelleri

Santorinide gece hayatı

Çok çılgın ve hareketli bir gece hayatı olmamasına karşın son derece eğlenceli bir gece hayatı yakalayabilirsiniz burada. Daha çok tavernalarda ve restaurantlarda sabaha kadar yiyip, içme ve dans şeklinde bir gece hayatı vardır. Midillideki gece hayatını burada aramayın.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.