Como Gölü

Como Gölü Hakkında Bilgi

Como gölü İtalya’nın kuzeyinde yer alan balıklarla dolu muhteşem bir göldür. Como gölüne en kolay ulaşım Milano’dan gerçekleşir. Milano’dan tren ile yapacağınız 1 saatlik yolculuk sonrasında göle ulaşabilirsiniz.

como gölü çevresindeki villalar - como gölüne ulaşım

Göl İtalya’nın hatta dünyanın en güzel gölleri arasındadır. Gölün etrafında yeşillikler içinde muhteşem görünümlü villalar yer almakta. Bu da gölün havasını daha huzurlu ve daha da göz alıcı hale getiriyor. Gölün etrafında dolaşan insanlar ise Milano’da yer alan şık insanlardan bile daha şık ve asil görünümlüler.

como gölü hakkında bilgi - milanodan como gölüne ulaşım

Como gölü gerçekten görmeye değer ve huzur dolu bir yer. Giden herkesi kendine hayran bırakan muhteşem bir görüntüsü var. Como gölünü ilginç kılan diğer özelliği de dünyaca ünlü oyuncu ya da sanatçıların göl kenarında bulunan villaları. Birbirinden gösterişli ve muhteşem görünümlü bu villaların çoğu ünlü isimlere ait. Hatta bazı ünlülerin villalarının bulunduğu alanlara yazın teknelerle turlar bile düzenleniyor. Como gölünde villası bulunan ünlülerden biri de George Coloney. Gölde en çok ilgi gören villa onun villası.

como gölünde yer alan George Coloney nin villası

Gölün etrafında muhteşem bir huzur havası hakim. Yürüyüş yapan insanlar, turistler ve bisikletle gezen ailelere sık sık rastlayacaksınız.

Milano’dan como gölüne nasıl gidilir

Milano’dan como gölüne gidiş için en çok tren tercih ediliyor. Como gölüne giden tren ise Cadorna tren garından kalkıyor. Cadorna tren garı dumodan 10, 15 dakikalık yürüme mesafesinde.Como gölüne metro ile de gidebilirsiniz. Milano’dan como gölüne metro ile gitmek için ise kırmızı hattı kullanmanız gerekiyor.

como gölü resimleri - milanoda gezilecek yerler

Ya da Milano’dan bir araba kiralayarak burada yer alan gölleri tek tek araba ile gezebilirsiniz. Aynı zamanda tüm yerleşim yerlerini de rahatlıkla gezme şansı yakalayabilirsiniz. Araba da como gölünü keşfetmek için son derece keyifli ve eğlenceli bir ulaşım aracı olacaktır.

como gölüne ulaşım - como gölü resimleri

Como gölü genelde balayı çiftleri tarafından çok sık tercih ediliyor. Çünkü oldukça romantik ve büyüleyici bir güzelliği var. Yeşille mavinin buluştuğu cennetten bir köşe olarak adlandırılıyor.

milanoda gezilecek yerler - como gölü resimleri

Como gölü mimarlık mesleğinin doğduğu ve keşfedildiği yer olarak da biliniyor. Zaten göl çevresinde bulunan şatolar ve villalar bunu en güzel kanıtlayan eserler.

Çevresinde yer alan dağlar ve ormanlarla kedisini görmeye gelenlere como gölü muhteşem bir manzara sunuyor. Gölün etrafında ise bir çok irili ufaklı köy ve kasabalar yer alıyor. Bu köy ve kasabalar göl sayesinde hareket kazanıyor.

como gölü manzaralı resim

Como gölü etrafında gezilecek yerler

Como gölü başlı başına zaten tek başına gezilecek muhteşem bir yerdir. Ama bunun yanında gölün etrafında bulunan birbirinden güzel ve eşsiz görünümlü yapıları da tek tek gezmenizi ve görmenizi tavsiye ederim.

Gölün etrafında yer alan ve size görmenizi tavsiye edeceğim bir kasaba olan Bellagioyu da muhakkak ziyaret edin derim. Bellagio hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

como gölünde gezilecek yerler - como gölü etrafında gezilecek kasabalar

Gölün etrafında yer alan ve görmenizi tavsiye edebileceğim diğer önemli yer ise Volto meydanıdır. Meydanın adı como doğumlu bir bilim adamı olan Alessandra volta’dan gelmektedir. Meydana adını veren Volta pili icat etmiştir.

milanoda gezilecek yerler - como gölünde gezilecek yerler

Yukarıda göl kıyısında yer alan villaların güzelliği ve öneminden bahsetmiştim. Bunlardan biri de ünlü Villa d’este‘tir. Burası günümüzde otel olarak kullanılmaktadır. Ancak otel olmadan önce bu önemli yapı çok uzun yıllar İngiliz kraliçelerine hizmet etmiştir. Yapının diğer bir özelliği ise bir çok dünyaca ünlü senarist ve yönetmenin hikayelerini burada yazmış olmalarıdır. Bunlardan biri de Alfred Hitchcock’dur.

como gölünde yer alan kafe ve restaurantlar

Maggiore gölü

Como gölünden sonra görülebilecek en güzel göl maggiore gölüdür. Tam bir doğa manzarası ve muhteşem bir görsellik sunan göl alp eteklerinde yer alan ve mutlaka görülmesi gereken doğasıyla meşhur güzel yerlerden biridir. Maggiore gölü hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

como gölünde yer alan ünlülerin villaları

Como gölünde ne yenir

Genelde son derece zenginlerin ve ünlülerin tercih ettiği como gölünde yemek konusunda hiç zorlanmazsınız. Etrafta pek çok restaurant ya da kafe yer almaktadır. Burada turistler en çok meşhur İtalyan içeceği olan cappucino ile gene meşhur İtalyan tatlısı olan tiramisuyu beraber yemeyi tercih ederler. Elbetteki muhteşem como gölü manzarası eşliğinde. Bunu yanında tıpkı İtalya’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi burada da pizza ve birbirinden güzel makarnalardan yiyebilirsiniz. Hepsi de sonsuz İtalyan lezzetine sahiptir.

como gölünün gece görüntüsü

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.