Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli durumlara karşı bazı güvenceler elde etmek adına hazırlanan sigorta çeşitlerinin pek çok farklı türü bulunuyor. Bu sigorta ürünleri arasında en önemli olanları  şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ferdi kaza sigortası
  • Kredi koruma sigortası
  • Hayat sigortası

BNP Paribas Ferdi kaza Kredi koruma Hayat sigortası

Her 3 sigorta türü de  yaşamda beklenmedik sürprizler ile karşılaşılması durumunda kişinin ya da ailesinin maddi açıdan belirli bir güvence altında kalmasını sağlıyor.  Bu nedenle istisnasız herkesin bu üç sigorta türü hakkında mutlaka detaylı bilgi sahibi olması gerekiyor.

  • Ferdi Kaza Sigortası

Ebette yaşamımız boyunca hiç kaza geçirmemek için çeşitli önlemler alabiliriz. Ancak bu önlemlerin her daim işe yaradığından da söz edemeyiz.  Bu nedenle sadece ferdi kaza sigortası yaptırarak herhangi bir kaza yaşamanız durumunda daimi maluliyet oluşursa ekonomik anlamda yaşam standartlarınızı koruyabilirsiniz.  Ferdi kaza sigortası vefat etmeniz halinde de ailenizin belirli bir güvence altında kalmasını sağlıyor. Ancak yüksek risk içeren meslek grupları bu sigortadan faydalanamıyor. Bunun dışında diğer meslek gruplarının rahatlıkla sigortadan faydalanabildiği bilgisini aktaralım.

  • Kredi Koruma Sigortası

Yine benzer durumlarda kullandığınız banka kredisinin sigortanız tarafından kapatılmasını sağlayan kredi koruma sigortası da  çok büyük bir önem taşıyor.  Özellikle yakın zamanda banka kredisi kullanmayı planlayanların öncelikle kredi koruma sigortası hakkında detaylı bilgi sahibi olmasında fayda var. Böylelikle beklenmedik durumlar karşısında banka kredisi nedeniyle ekonomik anlamda zorlanmanızın önüne geçilmiş olur. Elbette bu sigorta türünde belirlenen limitler dahilinde banka kredisinin kapatıldığı bilgisini de aktaralım.

  • Hayat Sigortası

Hem sizi hem de yakınlarınızı hastalık sonucunda oluşabilecek daimi maluliyet  durumunda koruyan sigortalardan biri de hayat sigortasıdır. Vefat durumunda devreye girerek ailenizin sizden sonra maddi açıdan zorluk çekmesini engelleyebiliyor. Bu nedenle hayat sigortası da kuşkusuz herkesin detaylı bilgi sahibi olması gereken sigorta türleri arasında yer alıyor.

Dilerseniz BNP Paribas ile bu sigortalar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece BNP Paribas  internet sitesine tıklamak olacak. Böylelikle merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını detaylı bir şekilde alabilir ve hangi sigorta türünün sizin için daha uygun olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.