Brugge’de Gezilecek Yerler

Her nekadar Brugge’de gezilecek yerler diğer şehirlere oranla çok yoksa da bu şehir gene de görmeye değer bir şehirdir. Çünkü insanların buraya geliş nedenleri daha çok buradaki tarihi yapı ve binaları görmek değil, Brugge’nin birebir kendisini görmek içindir. Çünkü Brugge doğası, havası ve kanalları ile tek başına adeta bir görsel şölen sunar ziyaretçilerine.

Bruggede gezilecek yerler

Ancak bunun yanında elbette gezip görülecek bir kaç önemli yeri de var bu güzel, şirin şehrin. Brugge’de gezilecek yerler sıralamasında aslında ilk sıraları elbetteki kanalları alıyor. Brugge kanallarında bot turu yapmak bu şehrin olmazsa olmazlarındandır. Aynı Venedik gibi.

Diğer bir gezilebilecek yer ise Markt meydanıdır. Meydan zaten şehirde dolaşırken karşınıza çıkacaktır. Akşam ya da öğle yemeğinizi bu güzel meydanda yemenizi öneririm. Çünkü meydanda birbirinden güzel ve her zevke uygun yemekler yapan restaurantlar yer almakta. Damak zevkinize uygun bir tanesine gidip burada lezzetli bir yemek yiyerek güzel meydanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Brugge bot turları

Meydanda sadece yemek değil elbette yapılacak. Brugge’nin meşhur çan kulesi de burada yer alıyor. Ayrıca bu çan kulesi yani Belfry çan kulesi Brugge’de yer alan en yüksek bina. Bu meşhur çan kulesinin tepesine çıkıp büyüleyici brugge manzarasını tepeden seyretme fırsatı yakalabilirsiniz. Ancak uyarmak isterim çan kulesinde asansör yok ve o merdivenleri çıkmak bir miktar yorucu oluyor. Basamak sayısı 366.

Brugge’de aslında yapılması en keyifli olan o çiçeklerle süslü ve daracık sokaklarında gezmek ve en önemlisi de çikolata kokan sokaklarında gezmek. Adım başı çikolata ve waffle satan dükkanlara girip girip çıkmak. Doğasını seyretmek ve bu güzel masalsı şehrin tadını doyasıya çıkarmak.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.