Amsterdam’dan Brüksel’e Tren Ulaşımı

Amsterdam’dan pek çok Avrupa şehirlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunlardan biri de Brüksel’dir. Amsterdam’dan Brüksel’e Tren Ulaşımı son derece hızlı ve kolaydır. Amstedam ile Belçika’nın birbirine yakın oluşu ve meşhur benelüks turunun da önemli bir parçası olması nedeni ile de Brüksel Amsterdam tren hattı en sık kullanılan hattır.

Amsterdam'dan Brüksel'e Tren Ulaşımı

Amsterdam’dan Brüksel’e hergün tren seferi yapılmaktadır. Amsterdam Brüksel arası trenle kaç saat sürer derseniz de cevap 3 saattir. Tıpkı Amsterdam Paris ulaşımında kullanıldığı gibi Brüksel’de de en sık kullanılan tren istasyonu Thalys tren istasyonudur. Hızlı tren ile Amsterdam Brüksel arası 1 saat 54 dakikaya kadar düşüyor. Bu nedenle zamandan tasarruf etmek için hızlı treni tercih edebilirsiniz.

Diğer tren biletlerinde olduğu gibi Brüksel tren biletlerini de alırken erken almanızda fayda var. Çünkü biletleri ne kadar erken alırsanız fiyatı o kadar ucuz olur. Amsterdam Brüksel arası tren ile oldukça ulaşımı kolay ve hızlıdır. Bu nedenle eğer Amsterdam tatiliniz boyunca fazla vaktiniz varsa Amsterdam’a gelmişken farklı bir Avrupa şehri de görmenizi öneririm.

amsterdam brüksel arası hızlı tren

Amsterdam’dan Brüksel’e gitmek için diğer tren istasyonu ise Amsterdam Central – Brüksel midi istasyonu arasında gidip gelen trenlerdir. Bu trenlerle de yol 3,5 saat sürmektedir. Bu trende rezervasyon zorunlu değildir. Ancak Thalys tren istasyonunda alacağınız biletiniz için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.