Prag’da Yapılacak Şeyler

Prag’da Neler Yapılabilir – Prag’da Gezilecek Yerler

Prag Hakkında Bilgi

Prag bir çok insan tarafından masal şehir Prag olarak adlandırılır. Kendine has bir güzelliği olan şehir kendisini görmeye gelen herkesi büyüler. Çok büyük değildir ancak gezip görmek için yapılacak pek çok alternatif sunar size. Eskiden kalma bir havası vardır. Sokakları, caddeleri oldukça temiz, özenli ve güzeldir. Prag’da sokak hayvanı hiç görmezsiniz. Oldukça düzenli bir şehirdir.

Prag’da yer alan gezilecek yapılar ise sizi kendine hayran bırakır. Masallardan fırlamışçasına bir havası olan bu şehirde gezeceğiniz yapılarda adeta bir masalın içindeymişsiniz hissi yaratır.

Prag’ın güzelliği aslında dillere destan ve tüm dünyanın dilinde olan bir gerçektir. Hatta söylenenlere göre 2. dünya savaşında acımasız hitler bile bu güzel şehri bombalamak ve şehre zarar vermek istememiştir. Bu nedenle bu önemli savaşta darmadağın olan pek çok ülke ve şehre nazaran Prag oldukça sağlam kalmıştır. Orta Avrupa’nın kalbi ya da incisi olan bu şehri en kısa sürede görmenizi tavsiye ederim.

Bu güzel şehirde her gün yapacak bir şey ve gezecek yeni bir yapı bulabilirsiniz. Öncelikle Prag’ın en meşhur yeri Prag kalesinin olduğu yerdir. Prag kalesinin olduğu yer en az yarım gününüzü rahatlıkla harcayabileceğiniz oldukça keyifli bir alandır. Prag kalesini gezebilir sonra yemyeşil bahçesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Prag'da Neler Yapılabilir - Prag'da Gezilecek Yerler

Prag karl köprüsüne çıkın ve köprüde yer alan heykellerin resimlerini çekip bu güzel köprünün sahip olduğu muhteşem manzaranın keyfini çıkarın.

Prag karl köprüsü - pragda yapılacak şeyler

Prag eski şehir meydanında bolca vakit geçirmeyi sakın unutmayın. En güzel meydanlar Avrupa’dadır. Prag’da yer alan meydanların da keyfini çıkarmayı atlamayın. Bu meydanlardan biri olan Prag wenceslas meydanı ile başlayın gezinize. Sırasıyla Prag karl meydanı ve old town meydanını da gezin ve meydanlarda yer alan kefelerde oturup birşeyeler için.

pragda yapılacak şeyler - Prag wenceslas meydanı

Saat başı eğlenceli bir animasyon yapan prag astronomik saatin yaptığı showu izleyin. Gotik mimaride son nokta olan ürkütücü bir şatoyu andıran Prag st. Vitus katedralini gezin ve dış cephesinin bolca fotoğrafını çekin.

St Vitus Cathedral by night

Hava karardıktan sonra karl köprününe yürüyüş yapmaya gidin. Hemen komşu il olan Viyana’da eğer opera ziyafeti çekmediyseniz kendinize, burada bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

Çeklerin mutfağını kesinlikle Prag’da deneyin. Eğer çek mutfağından hoşlanmadıysanız da kendilerine çok yakın olan Viyana’nın meşhur yiyeceklerinden şinitzeli de gayet güzel yapmaktadırlar.

çek mutfağı - prag'da yemek kültürü

Prag anlatılmaz yaşanır pek çok Avrupa ülkesine oranla çok eski dönemlerden beri hiç bozulmayan yapısı ve kendine has güzelliği ile farklı bir şehirdir Prag.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.