Milano’da Yapılacak Şeyler

Milano’da Neler Yapılabilir – Milano’da Gezilecek Yerler

Milano diğer İtalya şehirleri olan Roma ve Floransa’dan oldukça farklıdır. Roma ve Floransa daha tarih kokarken Milano daha çok moda ve futbol kokar. Defilelerin yapıldığı, fuarların gerçekleştirildiği oldukça lüks bir şehirdir Milano.

Milano sizi gezilecek tarihi yer anlamında tatmin edemeyebilir. Ama gene de oldukça özel ve önemli gezip görülecek yerleri vardır. Öncelikle bu alanlarını görün ve inceleyin. Milano’da gezilecek yerleri ayrıntısı ve sıralaması ile Milano’da gezilecek yerler sayfamızdan rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Milaonun simgesi olan Duomo katedraline kesinlikle gidin ve katedralin güzel bir fotoğrafını çekin. Katedralin yer aldığı meydanda bulunan lüks kafe ya da restaurantlarda bir fincan kahve için ya da güzel bir İtalyan pizzası yiyin.

Milano’da Neler Yapılabilir - Milano'da Gezilecek Yerler

Vittoria Emanuele alışveriş merkezine giderek birbirinden lüks ve pahalı mağazaları gezin. Alışveriş ve moda denilince akla ilk gelen şehir olan Milano’da eğer bütçeniz varsa bolca alışveriş yapın. Unutmayın modanın başkentindesiniz.

Vittoria Emanuele alışveriş merkezi - Vittoria Emanuele alışveriş merkezi

Tüm İtalya şehirlerinde olan haapy hour adı altındaki keyifli İtalyan geleneğini tecrübe edin. Happy hour bizdeki açık büfe brunchları andıran özel bir gelenek. Ancak sabah saatlerinde değil de öğleden sonra ya da akşam saatlerinde oluyor. Belli bir ücret karşılığında açık büfe İtalyan lezzetlerinden istediğiniz kadar tüketebiliyorsunuz. Bazı küçük işletmeler bir bardak içecek karşılığında happy hour büfesinden dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz şeklinde de menü programları uyguluyorlar.

italya happy hour - Milano’da Neler Yapılabilir - Milano'da Gezilecek Yerler

Turistlerin çok katılmadığı ve bilmediği bu gelenek genelde toplu arkadaş grubu şeklinde genç İtalyanlar tarafından tercih ediliyor. Sizde tamamen italyanlara has lezzetler tadarak ve İtalyanların ağırlıkta olduğu  bir ortamda onların geleneğini yaşamak isterseniz size İtalyanların meşhur happy hourlarını tavsiye ederim.

italya happy hour saati - milanoda yapılması gerekenler

Milano’da yapabileceğiniz diğer bir aktivite ise Milano’ya son derece yakın olan como gölüne ve diğer turistik yerlere günü birlik gidebilirsiniz. Hatta buralarda 1 gün konaklayabilirsiniz.

Milano’da Neler Yapılabilir - Milano'da Gezilecek Yerler - como gölü

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.