Milano Galleria Vittorio Emanuele Alışveriş Merkezi

Milano Galleria Vittorio Emanuele Alışveriş Merkezi Hakkında Bilgi

Vittorio Emanuele Alışveriş Merkezi en eski alışveriş merkezlerinden biridir. Modanın kalbi olan Milano’nun da simgelerinden biridir. Hatta öyle ünlüdür ki dünyanın dört bir yanından sırf bu alışveriş merkezi için gelen insanlar vardır.

Alışveriş merkezinin mimarisi ciddi anlamda etkileyicidir. Mimariyi incelediğinizde birbirinden güzel mozaikler ve tablolar karşısında büyüleneceksiniz.

Milano Galleria Vittorio Emanuele Alışveriş Merkezi

Alışveriş merkezinde birbirinden şık kafeler ve restaurantlar yer almaktadır. Bu kafe ya da restaurantlardan birinde oturup modayla iç içe bir kaç saat geçirebilir ve etrafta dolanan birbirinden şık giyimli insanları yakından inceleyebilirsiniz.

Yapı demir çatı üzerine cam çatı tasarlanarak inşa edilmiştir. Alışveriş merkezi 1867 yılında Vittoria Emanuele II tarafından açılmıştır. Yüksek tavanı ferah ve rahat bir hava yaratırken tarih kokan mimarisi ile cam tavanı etkileyici bir görüntü yaratıyor.

Milano Galleria Vittorio Emanuele

Bu galleriada dolaşmak etrafa bakınmak, mağazalara göz atmak ya da birbirinden asil ve şık insanları gözlemlemek bile Milano’ya gelmek için aslında bir neden. Galleria  duomo katedraline sadece bir kaç adım mesafede yer alıyor.

milanoda gezilecek yerler - Milano Galleria Vittorio Emanuele Alışveriş Merkezi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.