Milano Duomo Katedrali

Milano Duomo Katedrali Hakkında Bilgi

Adını verdiği Duomo meydanında yer alan duoma katedrali büyüklüğü ve göz kamaştıran gotik yapısı ile kendisini görmeye gelenleri adeta büyülüyor. Rivayete göre katedralin üst kısmında sürekli devam eden küçük bir inşaat görüntüsü vardır. Bunun nedeni ise anlaşmaya göre yapının inşaatı bitince yapı tüm dünyanın olacaktır. İtalyanlar bu nedenle yapının inşaatını sürekli devam ettirmektedirler.

milano duomo katedralinin gece görüntüsü

Eğer gotik mimariyi seviyorsanız duomo katedrali görüp görebileceğiniz en güzel gotik yapılardan biridir. Katedralin yapımına 1386 yılında başlanmıştır, tamamlanması ise 500 yıl sürmüştür.

milanoda gezilecek yerler - milano duomo katedrali

Duomo katedrali gerçekten müthiş bir sanat eseridir. Diğer bir adı ile Milano katedrali olan bu yapının dışı oldukça ince bir işçilikle detaylı ve son derece özenli bir şekilde işlenmiş. Zaten yapıyı yakından incelerken bunu anlayacaksınız. Katedralin dışı o kadar büyüleyici ki içine girdiğinizde aynı etkilenmeyi yaşayamıyorsunuz.

milano rehberi - milano katedralinin içindeki resimler - milano duomo katedrali

Duomo katedralinin içinde yer alan eserler

Katedralin içine girdiğinizde sizi bazı önemli eserler karşılıyor olacak. Bunlar arasında en dikkat çekeni rönesans dönemine ait ünlü eserler oluyor. Bunun yanında orjinal tabloları da incelemeyi sakın unutmayın. Bu arada kilisenin kapısında yer alan İsa ve havarilerinin resimlerini de yakından inceleyin.

milanoda gezilecek yerler - milano duomo katedralinin içi

Aynı zamanda İsa’nın resminin olduğu bu bronz renk kapıya herkesin ellediğini göreceksiniz. Bunun nedeni ise bu bronz kapıya ellenilince kişiye iyi şans getirdiğine inanılıyor. Avrupa’nın 4. en büyük katedrali olan duomo katedrali aynı zamanda Milano’nun en önemli simgelerinden biri.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.