Harika Bir Yılbaşı Tatili İçin Avrupa’nın En güzel Şehirleri

Yılbaşında gidilebilecek en güzel ülkeler

Yeni yıl kutlamaları, ülkemize oranla diğer pek çok ülkede çok daha ihtişamlı bir şekilde kutlanır. Hatta bazı Avrupa şehirlerinde gerçekten bu kutlamalar adeta tavan yapar. Harika bir yılbaşı tatili için Avrupa’nın en güzel şehirlerini anlatmaya çalışacağım. Bu şehirler hem benim, hem de gezenti arkadaşlarımın önerileri aslında. Avrupa’da bana göre her yer yeni yıl tatili ve kutlamaları çok keyiflidir ve kesinlikle sizi üzmez. Ancak dediğim gibi bazıları bir tık daha coşkulu geçer.

Harika Bir Yılbaşı Tatili İçin Avrupa'nın En güzel Şehirleri

Ancak şunu da söylemek istiyorum, doğal olarak dünyanın dört bir yanından yeni yıl için bu ülkelere, aslında tüm Avrupa şehirlerine turistler gider. Bu nedenle özellikle meydanları, sokakları inanılmaz kalabalık olur. Bu kargaşa sizi boğarsa benim size önerim, yeni yıl için belli aktiviteler yapan otelleri ya da şık gece kulüplerini tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı için yurt dışı önerileri Yılbaşında gidilebilecek en güzel ülkeler

Paris’te yeni yıl tatili

Paris elbetteki yeni yılda ayrı bir makyaja bürünüyor. Tüm sokakları itina ile süsleniyor. Bir çok gece kulübünde özel eğlenceler gerçekleştiriliyor. Sokakları insan kaynıyor ve en önemlisi de yeni yıla girdikten 1 saat sonra eyfel kulesi pırlanta gibi bir ışıklandırma ile özel bir show yapıyor. Yılbaşında gidilebilecek en güzel ülkeler arasında ilk sırayı tahmin ettiğiniz gibi Paris çekiyor. Ancak dediğim gibi bu bu durum sadece bize özel değil. Dünyanın dört bir yanından yılbaşı kutlaması ve tatili için bir çok insan Paris’e akın ediyor. Bu nedenle Paris’in yeni yıl gecesi ayrı bir kalabalık olacağından emin olun. Paris yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Paris'te yeni yıl tatili

Barcelona’da yeni yıl tatili

Harika bir ülkede, geleneklerine çok bağlı insanların arasında bir yeni yıl kutlamasına ne dersiniz? Barcelona her yıl yeni yıla bir çok ülkeye oranla çok farklı şekilde giriyor. Meydanları dolup taşıyor ve en önemlisi ise sokaklarında kurulan sofralar. Evet ispanyol halkı sokaklarına boydan boya upuzun masalar kuruyorlar ve burada yeni yılın gelişini yiyerek, içerek kutluyorlar. Saat tam 12’de hepsi meydanlara koşuyor. Barcelona mükemmel bir şehir bana göre. Çok sıcak, çok şirin ve oldukça hareketli. Bu nedenle bu yüksek enerjisi yeni yıl tatili için çok keyifli olacaktır. Barcelona yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Barcelona'da yeni yıl tatili

Prag’da yeni yıl tatili

Prag’a ilk gittiğimde ve karşımda o hep fotoğraflarda gördüğüm meşhur katedrali gördüğümde yaşadığım heyecanı size anlatamam. İnanılmaz güzel ve inanılmaz büyülü bir şehir. Beni çok derinden etkileyen romantik bir güzelliğe sahip burası. Yılbaşı için yurt dışı önerileri arasında kesinlikle olması gerektiğini düşündüğüm özel bir şehir prag. Prag’da yeni yıl coşkusu gerçekten bir başka olur. Romantik bir yeni yıl kutlaması için kesinlikle çok ideal derim Prag için. Hele bir de kar yağarsa şansınıza, işte o zaman tadından yenmez. Ortaya çıkan görüntüye inanamazsınız. Prag yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

pragda yeni yıl tatili

Berlin’de yeni yıl tatili

Normalde Almanya şehirlerinde gece belli bir saatten sonra pek hayat olmaz. Ancak Berlin ve yılbaşı gecesi buna dahil değil kesinlikle. Berlin, hareketli bir yeni yıl kutlaması ve çok keyifli bir yeni yıl tatili arayanlara kesinlikle önerdiğim bir şehir. Burada yeni yıl kutlamaları sabaha kadar tüm coşkusu ile kutlanıyor ve sokaklar insan doluyor. Her sokakta ve her köşe başında son derece eğlenceli kutlamalara şahit olursunuz burada. Berlin yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Berlin'de yeni yıl tatili

Roma’da yeni yıl tatili

Roma, benim için en özel şehirlerden biridir. Çünkü ilk yurt dışı tatilim Venedik, Floransa ve Roma’dır benim. Şehre ilk geldiğim günleri ve yaşadığım o heyecanı hiç unutmuyorum. İnanılmaz beğenmiş ve döndükten sonra aylarca etkisinden çıkamamıştım. Bu denli güzel bir şehirde yeni yıl kutlamaları nasıl olurdu acaba? Elbette çok güzel olur. İtalyanlar bilirsiniz yemeyi, içmeyi ve eğlenceyi çok seven adamlar. Siz onları bir de yeni yıl akşamında görün. Her köşebaşında elinde şarap şişesi ile şarkılar söyleyen ve dans eden italyanlar oluyor. Turistler de onlara bu eğlencelerinde eşlik ediyor. Avrupa’nın hemen hemen her şehrinde yapılan sokak partileri Roma’da çok daha eğlencelidir. Roma yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Roma'da yeni yıl tatili

Amsterdam’da yeni yıl tatili

Çok farklı ve çok eğlenceli bir yılbaşı tatili arıyorsanız kesinlikle Amsterdam derim. Ancak, Amsterdam yeni yıl gecesi ayrı bir kalabalık olur ve kargaşası çoktur. Eğer aşırı kalabalık ve çok hareket sevmiyorsanız Amsterdam sizi biraz rahatsız edebilir önceden uyarayım. Şehirde yer alan meydanlar, sokaklar ve tüm barlar, gece kulüpleri adeta dolup taşar. Ama eğlence gerçekten tavan yapar burada. Havai fişek gösterisi ise tüm Avrupa şehirlerinde olduğu gibi burada da en güzel şekilde gerçekleştirilir. Amsterdan yazıma buradan ulaşabilirsiniz. 

Amsterdam'da yeni yıl tatili

Londra’da yeni yıl tatili

Londra’da da yeni yıl gecesi çok hareketli ve oldukça keyifli geçer. O buz gibi soğuğuna rağmen sokaklar dolar taşar. Havai fişek gösterileri ise adeta gök yüzünü aydınlatır. Şehirde gece kulüpleri ve barlar da özel showlarla girer yeni yıla. Londra yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Londra'da yeni yıl tatili

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.