Viyana Hundertwasserhaus – Viyana Binsular Evi

Viyana Hundertwasserhaus – Viyana binsular evi

Viyana’da yer alan en ilginç bina KunstHausWien binasıdır. İkinci ilginç bina ise Hundertwasserhaus binasıdır. Zaten binaya baktığınızda bu değişik binayı kimin yaptığını hemen anlayacaksınız. Bina KunstHausWien’in de yapımını gerçekleştiren Friedensreich Hundertwassere aittir. Binanın en büyük özelliği ise hiç bir yerinde keskin ve düz ögeler kullanılmamıştır. Diğer özelliği de binanın dış cephesinin renkleridir. 

Viyana seyahatiniz boyunca size görmenizi önerebileceğim diğer bir yapı da burasıdır. Bina gerçekten son derece ilginç ve güzeldir. Tam bir mimari harikadır. Binanın terasında ise 250 adet ağaç yer almaktadır. Bu teras kocaman bir bahçe gibidir adeta.

Viyana Hundertwasserhaus - Viyana binsular evinin içi

Viyana’da en çok turist çeken binalardan biri burasıdır. Sıra dışı tasarımı ve mimarın kendine has olan bu tarzı burayı ilginç kılar. Zaten bina nereden bakarsanız bakın hemen dikkatinizi çekecek niteliktedir. Viyana Hundertwasserhaus – Viyana binsular evinin içinde 52 tane daire ve 4 tane de dükkan yer almaktadır. 

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.