St. Petersburg Nevsky Caddesi

Nevsky caddesinde neler var?

Rusya seyahati düşünüyorsanız Moskova ve St. petersburg burada ziyaret edilebilecek en güzel şehirler. Ben bu yazımda size St. petersburg nevsky caddesi hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Tüm St. petersburg tatilim esnasında açıkçası gezmekten en çok keyif aldığım ve en çok beğendiğim yer burası oldu. Cadde oldukça uzun ve geniş bir cadde. Bizdeki Bağdat caddesini andırdı bana. Bir kesim istiklal caddesini andırdığını söylese de, ben istiklal caddesine pek benzetemedim açıkçası.

St. Petersburg Nevsky Caddesi

Gelelim nevsky caddesinde neler var sorusuna. Öncelikle cadde genelde boydan boya gezmek için yapılmış sanki. Gezmesi dediğim çok keyifli. Size önerim bu güzel caddeyi hem gündüz hem de hava karardıktan sonra gezin. Cadde üzerinde küçük mağazalar ve dükkanlar var. Kafeler de görürsünüz. Ancak caddenin küçük ara sokakları var. Bu sokaklara girmeyi unutmayın. Bir çok kafe ve restaırantları caddenin bu ara sokaklarında bulabilirsiniz. Caddeyi gezerken gene St. petersburg’da gezilecek yerler arasında bulunan singer binası da yer alıyor. Burayı da gezmeyi ve kafesinde oturup bir şeyler içmeyi unutmayın derim.

10520851_10204131454740107_1478096677547282799_n

Nevsky caddesi

Singer binasının tam karşısında muhteşem bir katedral göreceksiniz. Bu da gene şehir turunda gezmeniz ve görmeniz gereken bir yer. Kazan katedrali oluyor kendisi. St. Petersburg’un özel yerlerinden biri. Nevsky caddesi her zaman cıvıl cıvıl ve oldukça hareketli bir cadde. Caddenin sağlı sollu karşılıklı her iki tarafında da sizi etkileyecek muhteşem binalar yer alıyor. Hepsi de adeta tarihi eser şeklinde. Burada enfes fotoğraflar yakalıyorsunuz.

Nevsky caddesinde neler var

st. petersburg nevsky caddesi hakkında bilgi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.