Seyahat İyi Bir Yabancı Dil Gerektirir

Bloğumda bir sürü farklı ülke ve şehir anlatmışımdır. Çünkü görmeyi, gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi her zaman çok severim. Ancak yurt dışı seyahati yapmanın bazı engelleri ve bazı prosedürleri olduğunu hepimiz biliriz. Ama, bana göre yurt dışı seyahatinde en önemli detay yabancı dil bilmektir. Eğer iyi bir ingilizce konuşamıyorsanız, emin olun o tatil bir anda içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

Elbette ingilizce bilgisi sadece yurt dışı seyahati yapanlar için önemli bir detay değil. Artık günümüzde gelişen teknoloji ve bilinçli anne, babalar sayesinde ingilizce bilmeyenlerin sayısı her gün daha da azalıyor. Açıkçası o azınlıkta kalmak kimse istemez. Çünkü bir dil bilmek gerçekten size kendinizi çok ama çok iyi hissettiriyor her ortamda.

Ancak, dil öğrenmek öyle çok da kolay değil. Piyasada bir sürü kurs türedi ve hepsi de aynı ağız birliği yapmışçasına hep aynı şeyleri vaad ediyorlar. Ancak kesinlikle ingilizce öğrenmek ve o ingilizceyi doğru şekilde kullanmak istiyorsanız eğitim alacağınız yerin önemi oldukça fazla. Diğer bir çok ingilizce kursundan farklı olduğunu düşündüğüm wse.com.tr‘ ye bir göz atmanızı kesinlikle öneririm.

Seyahat İyi Bir Yabancı Dil Gerektirir - wse.com.tr

Bu kursu önermemin nedeni, günümüz şartlarında koşuşturmaca içinde zaman zaman kendimize bu tarz eğitimler için vakit ayıramıyoruz maalesef. Ancak burada saatler çok esnek. Kendiniz saatlerinizi ayarlayabiliyorsunuz ve en güzeli online olarak dilediğiniz yerden eğitime katılabiliyor olmanız. Bu da vakti olmayanlar için çok iyi düşünülmüş kesinlikle.

Bir çok kursun yaptığı şey matematik öğretir gibi ingilizce öğretmeleri. Ancak ingilizce kesinlikle bol bol konuşarak ve bolca pratikler yaparak öğrenilir. Burada hoşuma giden diğer bir özellik ise bu. Yani ingilizce sıradan bir ders gibi değil bol bol konuşarak öğretiliyor.

Kurs içerisinde her yerde ingilizce konuşulması size ister istemez burada bulunduğunuz her anınızı değerlendirme şansı sunuyor. Zaten çoğumuz bilir, yabancı dil öğrenmenin yolu tıpkı ana dilimizi öğrenirken yapılan metoddur. Yani, konuşarak ve doğal yaşam sürecinde geçirilen vakitte kullanmak zorunda kalınan kelimeler çok daha akılda kalır.

Anlayacağınız burada farklı olan öyle klasikleşmiş ezbere dayalı bir eğitim yok. Bu nedenle çevremde de ingilizce eğitimi almaya çalışan ama her gittiği kurstan eli boş dönen arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Eğer siz de ingilizce eğitimi almak ama iyi ingilizce konuşmak istiyorsanız burayı değerlendirin derim.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.