Sonbaharda Gidilebilecek Güzel Ülkeler

Eğer yaz tatilini deniz ve kumdan yana yapıp sonrasında sonbaharda gidilebilecek güzel ülkeleri araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü burada sonbahar aylarını kapsayan dönemlerde gidilebilecek en güzel yerlerle ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Sonbaharda Gidilebilecek Güzel Ülkeler

Tel Aviv İsrail’e ne zaman gidilir?

Ülkemizde yaza veda ederken bana yaz yetmedi hala güneşli ve güzel havalar isterim diyorsanız toplayın valizleri ve hemen Tel aviv İsrail’e doğru şöyle bir uzanın. Özellikle sonbahar döneminde burası ayrı bir güzel olur. Cıvıl cıvıl dükkanları, muhteşem akdeniz mutfağından esinlenen hoş yemekleri, rivierayı andıran deniz kıyısı, yürüyüş yolları adeta efsanedir.Kalabalık turist gruplarından nefret ediyorsanız buraya ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde gitmenizi öneririm.

tel aviv İsraile ne zaman gidilir

İtalya Toskana’ya ne zaman gidilir?

Sonbahar dönemi toskana’da hasat dönemi anlamına gelir. Çok kalabalık ve çok sıcak sevmeyenler için bu güzel şehri ziyaret etmenin en güzel zamanı eylül ve ekim sonu arasıdır.

İtalya Toskana'ya ne zaman gidilir

Portekiz Lizbon’a ne zaman gidilir?

Genelde buraya yaz ayları gidilir. Ancak yoğun kalabalık ne zaman biter derseniz sonbahar döneminde kalabalık gittikçe azalır. Sadece kalabalık azalmaz fiyatlar da ciddi oranda düşer. Lizbon’a sonbaharda gitmek yaz aylarında gitmeye oranla çok daha ekonomiktir. Hava tam gezilecek kıvamda olur. Çok sıcak değildir ama serin de değildir. Akşamları ise ılık ılık eser. En önemlisi bu mevsimlerde oteller türlü kampanyalar yapar.

Portekiz Lizbon'a ne zaman gidilir

İspanya Sevilla’ya ne zaman gidilir?

Sevilla insanı kavuran sıcakları ile meşhurdur. Yaz aylarında 40 derece sıcakta gezmek ne kadar keyif verir bilinmez. Bu nedenle size bu güzel şehir için sonbahar dönemini öneririm. Sokaklarında özgürce gezerken portakal ağaçlarından gelen portakal kokuları sizi son derece keyiflendirirken, her köşe başında bir kafede oturmuş tapas yiyen ispanyolların neşeli kahkahaları da iyi ki tatil için burayı seçmişim demenize neden olacak.

İspanya Sevilla'ya ne zaman gidilir

Arjantin Patagonya’ya ne zaman gidilir?

Biz burada eylül ve kasım aylarını yaşarken güney yarımküre ilkbaharı yaşar. İlkbaharın o güzel havasını bir kez daha yaşamak istiyorsanız rengarenk çiçeklerin açmaya başladığı bu dönemlerde Arjantin patagonya’ya gidebilirsiniz. Bu dönemde manzara muhteşem olur.

Arjantin Patagonyaya ne zaman gidilir

Spring in the Mañihuales Valley

Kanada Ontario’ya ne zaman gidilir?

Sonbaharın beraberinde getirdiği renkleri seviyorsanız tatilinizi Kanada’dan yana kullanabilirsiniz. Muhteşem bir orman, harika renklerde çiçekler ve enfes bir manzara burada sizi bekliyor olacak. Değişik ve farklı bir macera için görmeye değer.

Kanada Ontario'ya ne zaman gidilir

http://www.harikalardiyari.com/sonbaharda-gidilebilecek-guzel-ulkeler/

Posted by harikalardiyari.com on 9 Eylül 2015 Çarşamba

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.