Amsterdam’ın Hava Durumu

Eğer tatil için bu şehre gitmeye karar verdiyseniz gitmeden önce Amsterdam’ın hava durumu hakkında bilgi sahibi olsanız iyi olur. Çünkü Amsterdam bulunduğu konum itibari ile pek çok mevsim oldukça soğuk ve yağışlı geçen bir yerdir. Gezip görülmek için yılın her mevsimi gidilebilen bir şehir olmasına karşın size kış aylarını pek önermem eğer soğuktan hoşlanmıyorsanız.

Amsterdam'ın Hava Durumu

Amsterdam kuzey deniz iklimini yaşar. Amsterdam gezisi için en uygun zaman bahar ve yaz aylarıdır. Özellikle ilkbaharda şehirde rengarenk çiçekler açar ve ortam oldukça güzeldir. Yazın da gitseniz, baharda da gitseniz kesinlikle değişken bir iklime hazırlıklı olun. Çünkü yazın ortasında aniden bastıran bir yağmur yaşayabilirsiniz.

amsterdamda kış ayları nasıldır

Amsterdam’da yazlar oldukça keyifli geçer. Gündüzleri sıcak olan şehir akşamları biranda serinleyebilir. Sonbahar ise farklı farklı renklerin oluştuğu bir görüntüye neden olur. Ancak sonbahar genelde rüzgarlı ve yağışlı geçer. Kış ise oldukça soğuktur ve kar yağışı yoğun olur. Şehirdeki kanallar kış mevsiminde buz tutar. Amsterdam’ın iklimi kendine has değişken bir iklim türüdür. Eğer vaktiniz ve imkanınız varsa bu dört mevsim içinden yaz ayının Amsterdam için en uygun zaman olduğunu söyleyebilirim.

amsterdamda bahar ayları

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.