Sakız Adasında Gezilecek Yerler

Sakız adasında gezilecek yerler

Sakız adasında görülecek tarihi yerlerin yanında sakız adasının en güzel plajlarının da bilgilerini burada bulabilirsiniz. Sakız adasında gezilecek en popüler yerler ve köyler, mağaralar, müzeler hepsi hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Öncelikle bir adada olduğunuz için elbette burada öncelik deniz, kum güneştir her zaman. Bunun için ise adanın en popüler ve güzel plajlarını öneririm. Sakız adasında yer alan plajlar hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer pek çok yerden farklı olarak sakız adasında bir sürü irili ufaklı ve tarihi anlamı çok büyük olan köyler vardır. Eğer adada yeterli vaktiniz olursa bu şirin ve güzel köyleri gezmenizi öneririm. Sakız adasında yer alan şirin köyler gerçekten tarihten günümüze kadar bozulmadan gelmiş ve gezilmesi son derece keyifli köyler. Bu köyleri gezerken adeta bambaşka bir boyuta gidiyorsunuz.

Adada gezilecek yerler bununla sınırlı değil elbette. Müze ve tarihi bina gezmeyi sevenler için de sakız adasında pek çok müze ve tarihi bina da yer almakta. Sitemizde bu tarihi yerler ve müzelerle ilgili de geniş bilgiler bulabilirsiniz.

Anavatos köyü

Armolia köyü

Volissos köyü

Mesta köyü

Pyrgi köyü

Olympi mağarası

Agio galas mağarası

Bizans müzesi

Agia markella manastırı

Jüstinyen müzesi

Sakız adası kalesi

sakız adasında gezilecek yerler - sakız adası Pyrgi köyü

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.