Los Angeles Plajları

Los Angeles’da Yer Alan Plajlar

Eğer Los angeles’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız burada Hollywood, beverly hills, disneyland gibi gezip görülecek yerlerin yanında Los angeles plajlarının da yeri ve önemi ayrıdır. Los angeles plajları özellikle yaz aylarında rengarenk ve oldukça hareketli olur.

Son derece büyük olan Los angeles‘da plajlar da oldukça geniş ve uzundur. Bu nedenle Los angeles hem gezilecek güzel bir şehirdir hem de muhteşem bir yaz tatili beldesidir.

Los angelesin en güzel plajları

Los angeles plajlarının aslında en büyük özelliklerinden biri sahillerde alışık olduğumuz bunaltıcı hava ve sıcak burada geçerli değildir. Bu sahillerde vakit geçirmek zor değildir. Çünkü bunaltıcı sıcak Los angeles sahillerinde hiç olmaz hep esintili bir havası vardır.

Los Angelesin en ünlü ve en güzel plajları

los angelesın en güzel plajları

Los angeles Malibu plajıMalibu plajı nerede

Malibu plajı Los angeles’da yer alan ünlü plajlardan biridir. Bu sahilde yer alan evlerin çoğu Hollywood ünlülerine ait evlerdir. Malibu plajı santa monica bölgesinin kuzeyinde yer almaktadır. Santa monicaya 20 km. mesafe uzaklıktadır. Size tavsiyem santa monica’ya gittiğinizde sahil boyunca yürüyerek malibu plajına gitmenizdir. Çünkü yol boyunca sörf yapanları izleyerek keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Malibu sahilinin olduğu bu bölge son derece sessiz ve sakin bir bölgedir. Hatta burada gece saat 02:00 den sonra içki içilmesi yasaktır. Bu nedenle burada gece eğlencesi hiç yoktur. Amerikalı gençler bu yüzden malibudan nefret ederler. Burayı daha çok deniz, kum ve güneş tatili arayanlar ve ünlüler tercih ederler. Ancak bir markette alışveriş yaparken karşınızda bir anda bir hollywood yıldızı çıkabilir. Çünkü çoğunun burada evi vardır.

los angeles plajları - los angeles malibu plajı

Los Angeles Laguna Plajı

Burası da Los angeles’da yer alan oldukça meşhur bir plajdır. Ayrıca MTV’de yayınlanan laguna kumsalı dizinin çekildiği yerdir. Yaz aylarında gidecekseniz buraya sahilin yaz boyunca çok kalabalık olacağını hatırlatmak isterim. Özellikle hafta sonları ayrı bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor sahil. Sahil boyunca birbirinden güzel butik oteller, restaurantlar, kafeler ve sanat galerileri yer almaktadır. Ayrıca burada yer alan sanat galerilerindeki eserler görmeye değerdir.

Ayrıca burada bir de oldukça güzel bir Türk lokantası vardır. Eğer vaktiniz olursa GG’s Bistro Türk adındaki bu restauranta uğramanızı tavsiye ederim.

los angeles plajları - Los Angeles, Laguna Beach plajı

Los Angeles Venice Plajı

Los angeles’da yer alan ünlü plajlardan biri de venice plajıdır. Venice plajına gittiğinizde önce geniş beton kaldırımlar göreceksiniz. Sonra kaldırımların kenarında yer alan birbirinden farklı küçük dükkanlar ve etrafta satış yapmaya çalışan falcılar ve sanatçılar göreceksiniz. Yolun diğer ucunda ise kocaman bir plaj ve muhteşem okyanus. Burada okyanusa giren insanlar ya da güneşin keyfini çıkaranlar. Burası küçük bir İtalya sahil kasabasını andırır. Renkli evler ise burada oldukça sıcak bir hava yaratmıştır. Ayrıca Los angeles’da yer alan en renkli plajdır venice plajı.

los angeles plajları - Los angeles Venice Beach plajı

Los Angeles Long Beach Plajı

Yürüyüş yapmaktan hoşlanıyorsanız size long beachi tavsiye ederim. Çünkü burada keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz çok güzel yerler var. Burada yaptığınız keyifli yürüyüşün ardından gene plaj boyunca yer alan birbirinden güzel restaurantlarda güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Restaurantların konumlandığı yer tam bir akvaryumu anımsatan güzelliğe sahiptir.

los angeles plajları - Santa monica Los Angeles Long Beach Beach

Los Angeles Newport Plajı

Bu plaj gençlerin en çok tercih ettiği plaj olma özelliğine sahiptir. Çünkü yaz aylarında burada yer alan evleri genelde öğrenciler kiralar. Her yerde tatil yapan gençleri görürsünüz. Ancak buraya gittiğinizde bir ayrıntıyı bilmenizde fayda var. Burada yer alan hemen hemen her şey öğrencilere hitap eden tarzdadır. Kafeler, restaurantlar hep öğrencilere göredir. Sizi bu rahatsız ederse sahilin ucundaki marinaya giderek orada vakit geçirebilir ve yemeğinizi burada yiyebilirsiniz. Ayrıca marina tarafında gondolla güzel geziler de yapılmaktadır. Keyifli ve romantik bir gondol gezisi yapmanızı da öneririm.

los angeles plajları - Los Angeles Newport plajı

Los Angeles Balbao Adası

Newport plajına gittiğinizde bu güzel adaya da uğramanızı öneririm. Ada diğer adalardan farklı olarak karayla bağlantılı bir yola sahiptir. Hatta buraya arabanızla bile gidebilirsiniz. Arabanızı park edebileceğiniz yer bulmakta zorlanmazsınız. Adanın çevresinde güzel bir yürüyüş yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Gerçekten bu ada sıcacık ve son derece sempatik bir havaya sahip. Buraya havanın kararmasına yakın gidin ve akşam yemeğine kadar adanın etrafında yürüyüş yapıp akşam adada yer alan küçük ama çok şirin olan restaurantlardan birinde güzel bir akşam yemeği yiyin. Muhteşem bir tecrübe yaşarsınız.

los angeles plajları -Los Angeles Balbao adası

Los Angeles Huntington Plajı

Los angeles plajlarının en büyük özelliği yaz kış sürekli rüzgarlı oluşudur. Hatta yazın en sıcak günlerinde bile burada hava hafif serin olur ve deniz ısısı da çok sıcak olmaz. Hatta oldukça soğuktur. Bu plajın da bir özelliği sörfçüler bu plajı çok severler. Alabildiğine uzun bir plajdır burası. Burada sörfçüleri aktif bir şekilde sürekli sörf yaparken görebilirsiniz. Buranın diğer bir özelliklerinden biri de plaj boyunca uzanan caddesinde bir çok hediyelik eşya satan dükkanlar, restaurantlar, barlar ve kafeler yer almaktadır. Muhteşem okyanus manzarası ve sörf showu eşliğinde burada enfes bir yemek yiyebilir ya da bir şeyler içebilirsiniz.

los angeles plajları - Los Angeles, Huntington plajı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.