Madrid Gran Via Caddesi

Madrid Gran Via Caddesi Hakkında Detyalı Bilgi

İstanbul’un Nişantaşısı diyebiliriz aslında buraya. Bir çok kafelerin, restaurantların, mağazaların ve sinemaların olduğu bir caddedir. Gran via caddesi aslında Madrid’in en ünlü ve en işlek caddesidir.

Madrid Gran Via Caddesii

Caddede gezerken sadece kafe, restaurant ve mağazalar değildir dikkat çeken. Cadde üzerinde yer alan binalar da son derece ilginç ve güzeldir. Hatta bazı binaların çatılarında heykeller vardır ve bu heykeller oldukça farklıdır.

madridde gezilecek caddeler - Madrid Gran Via Caddesi

Madrid’e gelmişken bu güzel caddede uzun bir yürüyüş yapabilir ve yürüyüş yaparken aynı zamanda burada yer alan etkileyici binaları da seyredebilirsiniz.

madridde-gezilecek-yerler-Madrid-Gran-Via-Caddesi.jpg

Cadde son derece işlek bir yerdir, cadde üzerinde bolca otel ve hostel yer almaktadır. Ekonomik konaklamak isteyenler burada yer alan uygun fiyatlı hostelleri değerlendirebilirler.

Madrid seyahati yapan insanların genelde ülkelerine döndüklerinde insanlara anlattıkları o muhteşem Madrid caddelerinden biridir işte gran via caddesi. Bağdat caddesi, nişantaşı karışımı bir havası vardır. Dilerseniz burada yer alan mağazalardan alışveriş yapabilir, meydanda yer alan kafelerde oturup bir şeyler içerek meydanın keyfini çıkarabilir ya da meydanda yürüyüş yaparak bu güzel meydanı inceleyebilirsiniz.

madridin-en-güzel-caddeleri-Madrid-Gran-Via-Caddesi.jpg

Madrid Gran Via Caddesine Ulaşım

Caddeye metronun 2., 5.,1. ve 3. hatlarıyla gidebilirsiniz. 1. ve 5. hatları kullanarak Gran via durağında, 2. hattı kullanarak Banco de espana durağında, 3. hattı kullanarak Callao durağında durağında inebilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.