Londra Hayvanat Bahçesi

Londra’da gezilecek yerler arasında en turistik yerlerin başını Londra hayvanat bahçesi alıyor. Bu güzel ve eğlenceli hayvanat bahçesinin en büyük özelliklerinden biri ise dünyanın en eski hayvanat bahçelerinden biri olmasıdır. Yaklaşık 180 yıl önce kurulan bu hayvanat bahçesi Londra’nın en çok ziyaret edilen en turistik yerlerinden biridir.

Londra Hayvanat Bahçesi

Londra’ya gitmişken bu güzel ve eğlenceli hayvanat bahçesini gezmenizi öneririm. Londra hayvanat bahçesine ulaşım ise son derece kolaydır. Çünkü şehir merkezinde yer alıyor. Ancak şehir merkezinde yer almasına karşın içinde bir sürü hayvan yer almaktadır. Hayvanat bahçesi sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Çünkü içinde aslanlar, develer, penguenler, maymunlar, kaplanlar ve zürafalar yer alıyor. Aslında 750’den fazla hayvan türü yer alıyor içeride.

Büyük bir hayvanat bahçesi olduğu için içeride karmaşa yaşamamanız için bölümler oluşturulmuş ve her bölüm belli bir hayvan ırkına ayrılmış. En ilginç ve en renkli bölümü ise kelebeklerin sergilendiği Butterfly Paradise bölümdür. Burada dünyanın bir çok yerinden getirilmiş renk renk ve farklı farklı kelebekler yer almaktadır.

Londra akvaryumu resimleri

Yırtıcıların sergilendiği bölümler de son derece gezilmesi keyiflidir. Bunun yanında akvaryumu da gezmeyi atlamayın. Burada yer alan penguenleri izlemek ise oldukça keyiflidir. Hayvanat bahçesinin içinde bir şeyler yemeniz ve içmeniz için de bir çok seçenek yer almaktadır. Ayrıca hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar da yer almaktadır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.