Kos Adasında Gezilecek Yerler – Kos Adası Zia Köyü

Kos Adasında Gezilecek YerlerKos Adası Zia Köyü

Kos limanının 17 km. güneydoğusunda yer alan zia köyü gerçek anlamda muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Kosa gelen turistlerin çoğu bu şirin ve güzel köyü görmeye giderler. Zia köyü kos adasında yer alan küçük ama çok şirin bir köydür. Bu köyün en büyük özelliği muhteşem bir dağ manzarasına sahip olmasıdır. Turistler buraya gelip önce bu dğ manzarası eşliğinde eşsiz fotoraflar çektirip sonra köyü gezmektedirler.

Köy ayrıca yöresel yunan yemeklerinin de sunulduğu özel bir yerdir. Buraya gelip burada güzel bir yunan yemeği yemeden sakın dönmeyin. Köyün hem ortamı hem de yemekleri oldukça güzeldir.

Köy içerisinde irili ufaklı pek çok küçük restaurantlar göreceksiniz bu restaurantlarla beraber gene pek çok tavernada yer almakta köyün içinde. Bu restaurant ve tavernaları genelde turistler tercih ediyor. Köye gelmeye karar verirseniz yol üzerinde yer alan 3 adet kiliseyi de gezmenizi öneririm. Köye giderken yolunuz üzerinde olan dikeos dağının eteklerinde yer alıyor bu kiliseler. Bu arada size bir tavsiyem bu köye gün batımına yakın gelin. Çünkü köyde gerçekten eşsiz bir gün batımı manzarası var. Zaten adada gün batımı izlemek için gidilen en popüler yer de burası.

kos adası zia köyünde gün batımı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.