Londra Kalesi Hakkında Bilgi

Londra’da gezilecek yerler konusunda Londra kalesi hakkında bilgi tüm londra’ya seyahat edeceklerin araştırdıkları bir yer. Londra kalesi Londra’da oldukça merkezi bir yerde bulunan ve Londra’nın sembollerinden biri olma özelliğine sahip olmuş olan son derece güzel bir kaledir. Bu güzel kale 11. Yüzyılın başlarında kral William tarafından yapılmıştır.

Londra Kalesi Hakkında Bilgi

Kale 13. Yüzyılda genişletilmiş ve bugünkü görünümüne kavuşturulmuştur. Londra’nın sembollerinden biri olan Londra kalesi içinde yer alan özel bölmeleri ile de dikkat çekiyor. Ancak bunların içinde bir bölüm tüm ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken bölüm. O da kraliyet ailesinin mücevherlerinin sergilendiği bölüm oluyor. Burayı kesinlikle gezmenizi öneririm.

londra kalesinin içi

Londra’da gezilecek yerler konusunda ilk sıralarda yer alan Londra kalesi kralın zamanında, yakalanan düşmanların hapsedildiği ve çeşitli işkenceler yapıldığı bir yermiş. Pek çok idam olaylarına da sahne olmuş bu görkemli kale. Kalenin diğer bir özelliği ise yıllarca pek çok krala ev sahipliği yapmış olmasıdır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.