Bosna Hersek Turları

Balkanların adeta incisi olan ve son günlerin en popüler tatil beldelerinden biri Bosna hersek. Kesinlikle gezilmesi, görülmesi gereken özel bir yer. Burada gezip görülecek birbirinden eşsiz ve özel yerler olduğunu söylemeye gerek yok. Çünkü bunu bilmeyen yoktur. Tarihte bir dönem Osmanlıların hakimiyeti altında olduğu için Bosna hersek ziyaretiniz sırasında karşınıza sürekli Osmanlı eserleri çıkacak. Her köşesinde ve her noktasında bizden eserlerin ve yapıların olduğu bu eşiz yeri görmek ve gezmek için semersah turizm’in hazırlamış olduğu eğlenceli, ekonomik ve son derece keyifli olan tur programlarına katılabilirsiniz. Tur program detayı ve fiyat bilgisine ulaşmak için tıklayınız.

semersah turizm bosna hersek turu

Bosna hersek turları kapsamında burada görülmesi gereken en özel yapıları görme şansı yakalarken aynı zamanda kendinizi tarihte özel bir yolculuğa da çıkarmaya hazır olun derim. Çünkü semersah turizm uygun fiyatlı ve eğlenceli tur programı sayesinde keyifli bir gezi sizi bekliyor olacak.

Genelde yurt dışı tur programları maalesef maliyet anlamında bir miktar fazla olabiliyor. Ancak uygun fiyat arıyorsanız size semersahturizmin uygun fiyatlı Bosna hersek turlarına bir göz atmanızı kesinlikle öneririm. Ekonomik bir tur programı yapmak istiyorsanız aynı zamanda da kesinlikle eğlenceli bir tur arıyorsanız semersah turizm size istediğinizi verecektir.

Bu ekonomik ve son derece eğlenceli Bosna Hersek turunda şehrin başkenti olan Saraybosna’nın en gezilesi ve en keyifli yerlerini geziyor, burada yer alan tarihi yapıları yakından inceleme şansı yakalıyorsunuz. Saraybosna’nın güzellikleri artık zaten herkesin dilinde. Gitmesi ve görmesi en kolay şehirler arasında yer alması popilitesinin de bu oranda artmasını sağlıyor. Burada tarihi çarşıları, medreseleri, camiileri ve köprüleri gezerken yorulduğunuzda enfes bir boşnak böreği de yemeyi sakın atlamayın.

Saraybosna gezerken sizi hem Osmanlı tarihine doğru yolculuğa çıkaracak hem de sırplarla beraber yaşanmış olan o savaşın acımasız etkileri ile hüzünlendirecek. Şehrin en popüler gezilecek yeri Osmanlı çarşısı olarak da geçen Başçarşı oluyor. 15. Yüzyılda inşa edilmiş olan bu çarşı Saraybosna’nın en turistik yapısı olarak kabul ediliyor. Çarşının başına zaman zaman belli talihsizlikler gelmiş olsa da şehrin sembolü olmaya devam ediyor. Geziniz esnasında bu özel çarşının özellikle keyfini çıkarmanızı tavsiye ederim.

Bunun yanında şehirde Osmanlılardan kalma bolca çeşmeler göreceksiniz. Ancak bu çeşmelerin öyle sıradan olduklarını sakın düşünmeyin. Bilirsiniz söz konusu Osmanlılarsa sıradanlık asla olamaz. Son derece gösterişli ve özel tarihi çeşmeler görmeye hazır olun.

Gene aynı şekilde Osmanlılardan kalma en özel camiileri de görmeye hazır olun. İçlerinde en popüler olan ise Mimar Sinan’ın yapmış olduğu gazi hüsrev bey camii oluyor. Camii savaşta biraz zarar görse de Osmanlı mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.

Şehrin simgeleri bu kadarla sınırlı değil elbette, daha gezip görülecek pek çok özel yapı ve eser var. Bu güzel şehri görmenizi ve eşsiz lezzetlerini de tatmanızı öneririm.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.