New York Times Meydanı

New york manhattan’da yer alan ve New york’un adeta kalbinin attığı en hareketli ve canlı yer neresi derseniz New york times meydanı derim. Times square’a geldiğinizde nereye baksam, nereye gitsem diye şaşıracaksınız. Çünkü her yer ışıklı reklam tabelaları, büyük ekranlarla ve panolarla dolu. İnanılmaz yoğun bir kalabalık da göreceksiniz. Ancak bu kalabalığın çoğunu turistler oluşturuyor. Hatta yaz aylarının yoğun olduğu zamanlarda giderseniz en çok arapların burada yoğun olduğunu göreceksiniz.

New-York-Times-Meydanı

New york’a uyumayan şehir diyorlar ve uyumayan yer New york times square‘ın ta kendisi oluyor. Meydanda yer alan mağazalar geç saatlere kadar açık ve kalabalığı da bitmek bilmiyor. Burayı hem gündüz görmeye gidin hem de gece görmeye gidin. İki ayrı hali de muhteşem.

Dünyanın en büyük oyuncak firması olan toys’r us meydanda yer alıyor içi oldukça da güzel. Buradan varsa çocuğunuza yoksa da kendinize hatıra olarak bir oyuncak almanızı öneririm. Times meydanında yer alan kıyafet ve oyuncakların fiyatları ülkemize oranla oldukça düşük kalıyor.

New York Times Square

Disney karakterlerini ve eşyalarını seviyorsanız gene meydanda yer alan kocaman disney world’u gezmeyi sakın unutmayın. M&M şekerlemelerini biliyorsunuz. Meydanda kocaman ve harika bir mağazası var. İçerisi rengarenk ve gezmesi de oldukça keyifli. Gene burada yer alan bu özel şekerlemeler ülkemize oranla oldukça uygun. Kendinize ve sevdiklerinize güzel bir hediye olabilir.

new york times meydanı kırmızı merdivenler

Times meydanında yer alan kırmızı merdivenler ise New york’un en turistik yeri. Ama emin olun burada kendinizi ülkenizde hissedeceksiniz. Çünkü her yerden Türkçe cümleler duyuyorsunuz. Sadece Türk değil bolca çinli, hintli ve arap turist göreceksiniz. Merdivenlerde şöyle bir oturup resim çektirmek yeterli. Fazlasına gerek yok çünkü fazla tursitik olması ve aşırı kalabalık oluşu rahatsız edici olabiliyor.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.