Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesi

Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesi Hakkında Detaylı Bilgi

Barcelona’da gezilecek kiliseler arasında santa maria del mar kilisesi özel bir yere sahiptir. Gotik mimariden hoşlananları son derece memnun edecek olan kilisenin mimarisi etkileyici bir gotik sanatıdır. Kilise 14. Yüzyılda inşa edilmiştir ve deniz kenarında yer almaktadır. İnşası ise La Ribera sakinleri tarafından yapılmıştır.

barcelona-rehberi-Barcelona-Santa-Maria-Del-Mar-Kilisesinin-iç-tasarımı.jpg

Santa maria del mar kilisesinin en büyük özelliği renkli camlarıdır. Bu camlar 15. ve 18. Yüzyıllardan kalmadır. Kiliseyi görmeye gelenler yapının dış cephesinin insana kasvetli bir hava yarattığını söylemektedirler.

Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesi hakkında detaylı bilgi

Santa maria del mar kilisesinin içi

Dışı kasvetli bir hava yaratan kilisenin içi ise tam aksine oldukça ferah bir görünüme sahiptir. Kilise sıradan bir şekilde inşa edilmiştir. İçinde üç adet koridor vardır. Ancak kilisede 1939 yılında bir yangın çıkmıştır ve yangında kilisede bulunan pek çok önemli eser ve figür yanmıştır.

Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesinin içi

Picasso müzesini gezmeye gidecekseniz santa maria del mar kilisesine de uğramayı unutmayın. Çünkü bu iki bina birbirine çok yakın. Kilise her ne kadar yangında çok zarar görmüş ve önemli pek çok eserini yitirmiş olsa da görmeye değer bir kilisedir.

barcelonada etkileyici yapılar - Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesinin içi

Bunun yanında kilisenin hemen yanında bir anıt göreceksiniz. Bu anıtın adı fossar de les moreres anıtıdır. İşte bu anıtın olduğu yerde Barcelona savaşında ölen savaşçıların bir kısmı defnedilmiştir.

barcelonada gezilecek kiliseler - Barcelona Santa Maria Del Mar Kilisesi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.