Amsterdam Tren Ulaşımı

Pek çok Avrupa şehri gibi Amsterdam tren ulaşımında da son derece yaygın ve kullanışlıdır. Şehir içinde ve şehirler arasında seferler düzenleyen trenler oldukça modern ve kullanışlıdır. Bunun yanında son derece de hızlıdır. Trenler turistler tarafından da yaygın bir şekilde kullanıldığı için tren istasyonlarının çalışanları genelde ingilizce bilirler. Tren bileti alırken dikkatinizi 1. ve 2. sınıf şeklinde ikiye ayrılmış biletler çekecektir. 1. sınıf trenler yüzde 50 daha pahalıdır. Özellikle turizim sektörünün yoğun olduğu dönemlerde 1. sınıf size daha büyük konfor sağlayacaktır. Tren biletleri aynı uçaklarda olduğu gibi ne kadar erken alırsanız o kadar uyguna gelir. Ayrıca tek yön almaktansa gidiş dönüş şeklinde çift yön almanız fiyat açısından daha uygun olur.

Amsterdam tren istasyonu

Şehirde tren ulaşımı diğer pek çok Avrupa şehrine oranla çok daha ucuzdur. Amsterdam tren istasyonları içinde en popüleri Amsterdam centredir. Toplam 9 adet tren istasyonu olan şehirde tren ulaşımı son derece yaygındır.

amsterdam trenlerinin içi

Amsterdam seyahati düşünüyorsanız ve zamanınız da bolsa diğer Avrupa şehirlerini de görmenizi öneririz. Çünkü gerçekten Amsterdam’dan diğer Avrupa şehirlerine gitmek oldukça kolay ve zahmetsizdir. Gelmişken bir kaç şehir görmek iyi bir deneyim kazandırabilir. Ama Amsterdam’dan diğer Avrupa şehirlerine ulaşım konusunda zaman çok önemli. Yani eğer seyahatiniz kısa ise zaten çok güzel olan Amsterdam’ı bırakıp başka şehirleri görmeye gitmek saçma olur. Amsterdam için en az 4 gün ayırmalısınız.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.