Amsterdam Gezi Rehberi

Amsterdam hakkında bilgi arıyorsanız ve Amsterdam gezi rehberi hakkında her türlü bilgi için sitemizde yer alan yazıları okumanızı öneririz. Öncelikle Amsterdam dünya üzerinde gezip görülmesi gerekn en güzel Avrupa şehirlerinden biridir. Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam dünya üzerinde en çok turist çeken şehirlerden biri olma unvanına da sahiptir.

Amsterdam Gezi Rehberi

Amsterdam’da gezilecek pek çok tarihi yapı ve köprü yer alıyor. Amsterdam rehberi araştırmalarında bu güzel şehir için hep kuzeyin Venedik’i denir. Bunun nedeni aynı Venedik gibi bir sürü köprüye sahip oluşudur. Amsterdam denilince aklınıza hemen özgürlükler şehri geldiğini tahmin edebiliyorum. Sınırsız eğlence, cinsel yaşamın özgürce yaşandığı ve alkol ile uyuşturucunun her yerde kol gezdiği bir şehir. Aslında Amsterdam dünyada böyle bir imajla tanınsa da gerçekte bu kadar da özgür bir şehir değil. Ama bize ve daha pek çok şehre nazaran elbetteki oldukça özgür kalır.

amsterdam resimleri

Amsterdam’da gezilecek çok fazla yapı var. Şehirde dünyaca ünlü kanallar, müzeler ve eğlece hayatı öne çıkmış durumda. Amsterdam hakkında bilgi arayışı içindeyseniz genelde gezilecek yerlerinden önce şehirdeki bazı öne çıkan özgür hareketlerin daha popüler olduğunu göreceksiniz.

Amsterdam hakkında bilgi

Amsterdam’ın gezilecek yerlerinin yanında şehrin dokusu ve görselliği de ayrı bir övgüye değer. Şehir gerçekten çok güzel ve çok göz alıcı. Şehrin artık simgesi olmuş olan o güzel evler ise yakından çok daha güzeller. Bu güzel şehir size çok eğlenceli vakit geçirtmeyi sürekli vaat eder ve bunu da gerçekleştirir aslında.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.