Belgrad Konaklama Önerileri

Son günlerde vizesiz gidilen yerler arasında Belgrad ciddi bir yükselişe geçti. Belgrad konaklama önerileri açısından da bir çok alternatifleri bünyesinde barındıran bir şehir. Bu arada bir çok Avrupa şehrinde olduğu gibi Blegrad’da da pek çok noktaya yürüyerek ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabiliyorsunuz. Fazla büyük bir şehir olmaması ve gidilecek yerlerin birbirlerine genelde yürüme mesafesinde oluşu bu şehri daha kolay bir hale sokuyor.

Belgrad Konaklama Önerileri

Ancak gene de Belgrad otel tavsiyesi arıyorsanız size 4 yıldızlı bir otel olan jump inn otelini önerebilirim. Ayrıca konaklama açısından savamala bölgesi de son derece iyi bir bölgedir. Size kesinlikle şehir merkezi ve şehir merkezine yakın çevreleri öneririm. Her ne kadar küçük bir şehir olup ulaşım konusunda pek de sorun yaşamayacak olsanız da belli bir saatten sonra merkezde olmayan bir otele yürümek yerine vesait ile uğraşmak durumunda kalacaksınız. Bunun için şehir merkezi çok daha doğru bir seçim olabilir. Gezilecek tüm turistik yerler ve gece hayatı şehir merkezinde.

Ancak şehir merkezinde kalmak yerine merkeze son derece yakın olsun, biraz daha ekonomik olsun ve rahat konforlu bir otel olsun derseniz de size Crowne Plaza Belgrade‘yi öneririm. Sava nehrinin sol tarafında kalıyor bu bölge ve şehir merkezi olarak sayılmıyor ancak merkeze son derece yakın. Otelin fiyatları ise son derece uygun. Bir zincir olması zaten kalitesinden ödün vermemesine neden oluyor. Ben Crowne Plaza zincirlerinde bir kaç kez yurt dışı tatilimde kaldım ve çok da memnun kalmıştım. Bu otelin de müşteri memnuniyeti oldukça yüksek. Otelinizden şehir merkezine gitmek için taksi kullanmak isterseniz ortalama 3, 4 euro ödemeniz yeterli. Taksi yerine toplu taşıma da kullanabilirsiniz elbette.

Belgrad otel tavsiyesi

Bu nedenle Belgrad’ta nerede kalınır sorusuna daha çok şehir merkezi cevabını veririm. Şehir merkezi olarak geçen bölgeler ise stari grad, vracar ve savski venac diye geçiyor. Ancak malum Belgrad’ın gece hayatı meşhur. Ben gece hayatı ile daha çok ilgiliyim derseniz de şehrin gece hayatının aktığı Terazije meydanı ile zemun civarını önerebilirim. Konaklama açısından sizi zorlamayacak bir şehirdir Belgrad. Şehirde pek çok nokta birbirine ulaşımı kolay ve rahattır.

belgradda nerede kalınır

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.