Yunan Adaları – Kos Adası – Mykonas Adası – Rodos Adası – Santorini Adası

Yunan Adaları Hakkında Bilgi

Tam yanıbaşımızda yer alan harika bir ülke Yunanistan. Yunanistan gezip görmeye değer ve son derece keyifli bir yer. Yunan vizesi ise en kolay alınan vizelerden. Bu yazımızda ise bir doğa harikası olan yunan adalarından bahsetmeye çalışacağız.

Kos Adası

Rodos adasından sonra 2. büyük ada olan kos adası özellikle Türk turistlein çok ilgi gösterdiği bir ada. Gerçekten keyifli bir yer burası. Dünyanın her yerinden insanların geldiği ama kendinizi resmen ülkenizdeymiş gibi hissedeceğiniz özel yerlerden biridir. Kos adası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

kos adası

Mykonos Adası

Dergilerde gördüğünüz o masmavi deniz ile begonvillerin beraber kullanıldığı muhteşem resimler işte mykonos adasının resimleri. Eğer vaktiniz varsa ve gerçek bir doğa harikası yaşamak istiyorsanız bu muhteşem adaya tatile gidebilirsiniz. Bu adanın en büyük özelliği ise her türlü cinsel tercihe saygılı ve anlayışlı olmasıdır.

Mykonos Adası

Naxos Adası

Burası en güzel manzaraya sahip olan adalardan biridir. Adada yaşayan insanlar kendi hayvanlarını ve kendi bitkilerini yetiştirirler. Adada tam bir doğal yaşam hakimdir. Naxos adası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Naxos Adası

Delos Adası

Delos adası mykonos adasına çok yakın bir mesafededir. İki adanın arası ortalama 6,5 km. mesafededir. Bu ada yunan mitolojisine göre Artemisin doğduğu yer olarak kabul edilmektedir.

Delos Adası

Paros Adası

Yunan adaları içinde en çok ilgi görenler arasında olan paros adası gerçekten çok sempatik ve sıcak bir adadır. Küçük bir denizci kasabasını andırır. Ancak buna rağmen oldukça hareketli gece hayatı ile diğer büyük yunan adaları ile yarışır.

Paros Adası

Rodos adası

Yunan adaları içinde en popüler ve meşhur olan adadır. Oldukça büyük ve güzel oluşu kendisine olan ilgiyi arttırır. Denizi son derece güzel ve temiz olması ve 300 gün boyunca güneş gören bir ada olması nedeni ile dünyanın her yerinden yoğun şekilde turist kalabalığına sahiptir. Rodos adası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Rodos adası

Santorini adası

Yunan adaları içinde diğer bir popüler ada da santorini adasıdır. Genelde hatta şöyle bir kanı da vardır yunan adaları içindeki en güzel ada santorini adası denir. Ama elbetteki bu göreceli bir kavramdır. Dünyanın her yerinden okyanus ötesinden dahi ziyaretçi akınına sahiptir ada. Santorini adası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Santorini adası

Samos adası

Samos adasının en büyük özelliği bize en yakın ada olmasıdır. Adanın kendine has yemyeşil bir doğası ve oldukça da güzel plajları vardır. Ayrıca ada içinde tarihi kalıntılar da fazlaca vardır.

Samos-adası.jpg

Midilli Adası

Yunanistan’ın diğer bir popüler ve özel adası midilli adasıdır. Midilli adası oldukça ilgi çeken ve tek başına yoğun bir turist kalabalığına sahip en güzel adalardan biridir. Midilli adası hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Midilli Adası

Girit Adası

Yunanistan denilince akla gelen yerlerden biri de girit adasıdır. Girit adası muhteşem mezeleri, balık sofraları, denizi ve daha pek çok güzellikleri ile turistleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Girit Adası

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.