Midili Adasına Ulaşım

Midilli adasına nasıl gidilir?

Ülkemizde midilliye en yakın yer Ayvalık beldesidir. Ayvalık midilli arası ortalama 1,5 saatlik bir feribot yolculuğudur. Yaz aylarında midiiliye seyahat daha çok olduğu için Ayvalık’tan yaz aylarında midilliye her gün sefer düzenlenirken, kış aylarında ise sadece haftanın belli günleri seferler vardır.

Midilliye vize gerekiyor mu?

Malesef Avrupa birliğinde olan bir ülke olduğu için Yunanistan’ın herhangi bir toprağına basmak için vize gerekiyor. Ancak diğer ülkelere nazaran komşumuza gitmek çok daha basit. Midilliye gitmek için önceden vize almanıza gerek yok. Pasaportunuzla beraber feribota biniyorsunuz ve feribottan indiğiniz yerde limanda 35 avro karşılığında size 15 günlük tek girişli vize uygulanıyor. Son derece basit bir işlem. Tek sorun kapıda oluşan uzun kuyruk olabilir. Ama sonuçta bol prosedürlü vize başvurusu yapmanıza gerek yok midilliye gitmek için. Fakat eğer schengen vizeniz varsa da bu vize ile midilliye çok rahat giriş yapabilirsiniz.

Bilmeniz gereken önemli bir ayrıntıda bu kapıda vize olayı yani kolaylaştırılmış vize uygulamasının gideceğiniz tarihlerde geçerli olup olmadığını teyit etmenizi öneririm.

Midilli adasına nasıl gidilir - midilli adasına gitmek için vize gerekli mi

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.