Las Vegas’ta Konaklama

Las Vegas’ta Konaklama

Las vegas konaklama açısından sizi yormayacak kolay şehirlerden biridir. Bu şehir zaten tam bir otel şehridir. Las vegas’ta yer alan oteller müşteri kapabilmek için adeta birbirleri ile yarışırlar. Ancak Las vegas’ta beğendiğiniz ve gezmek istediğiniz otelde kalmak zorunda değilsiniz. Çünkü buranın en büyük kolaylığı oteller arası yapılabilen geçişler.

Las Vegas'ta Konaklama

Yani hangi otelde kalırsanız kalın istediğin her otele elinizi kolunuzu sallayarak girebiliyor ve o otelin yaptığı showları izleyebiliyorsunuz. Bu nedenle Las vegas’ta hangi otelde kaldığınızın pek de önemi yok.

Las vegas’ta yer alan otel fiyatları birbirleri ile değişiklik gösterir. Konaklama bu şehirde çok pahalı değildir. Ancak bazı oteller vardır bunlar diğer otellere oranla çok daha pahalıdır. Şehrin her yeri otellerle doludur. Uzun bir bulvar düşünün ve bu bulvarın üzerinin sıralar halinde bir sürü otelle dolu olduğunu düşünün. Her otelin kendine ait bir hikayesi ve bir esprisi var.

las vegas otelleri

Las vegas’ın en popüler otelleri Caesars Palace, Venetian, Bellagio, ParisMGM Grand, Monte CarloWynn, New York New YorkBally’sExcalibur,  Harrah’s, MirageLuxor otelleridir. Ancak bunlar sadece bir tık öne çıkmış otellerdir. Yoksa şehirde yer alan tüm oteller birbirinden güzel ve eğlencelidir. Biz Las Vegas konaklamamızda Harrah’s otelinde kaldık ve çok memnunduk. Aynı zamanda bir çok arkadaşımın konakladığı New York New YorkExcalibur otellerini fiyat/performans açısından tavsiye ederim. Ayrıca strip’e yakın tavsiye edebileceğim otellerin listesine buradan da ulaşabilirsiniz.

Genelde otel odaları hangi otelde kalırsanız kalın geniş ve lükstür. Bu nedenle size Antalya’nın lüks otelinde kalıyormuşsunuz hissi yaratabilir. Size tavsiyem bulvarın çok da ilerine doğru gitmeyin. Yani bulvarın sonuna doğru ilerledikçe hard rock otel ve luxor otel gibi önemli oteller gelir. Ancak bunlar bulvarın bir miktar sonunda kaldığı için siz daha ortalardaki otelleri tercih edebilirsiniz. Bulvarın sonunda da kalmakta bir sakınca yok ama bulvarın ne kadar ortasında konaklarsanız hayatın aktığı yerlere o kadar yakın olursunuz.

las vegasta konaklama önerileri

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.