Los Angeles Hollywood Madame Tussaud Müzesi

Los Angeles Hollywood Madame Tussaud Müzesi

Los angeles’da yer alan madame tussaud müzesi Hollywood’da yapılacaklar listesinde yer alan aktivitelerden biridir. Hollywood madame tussaud müzesi Hollywood bulvarı üzerinde yer alan meşhur Çin tiyatrosnun hemen yanında yer alıyor. Pek çok yerde şubesi olan bu farklı müzenin ana şubesi Londra’da yer alıyor.

madame tussaud müzesi

Ancak Hollywood madame tussaud müzesi oldukça keyifli ve gezmesi son derece eğlenceli bir müze. Hollywood madame tussaud müzesinde yer alan heykeller ise Rihanna, justin bieber, Will simith, İron man, Nicolas cage, Brad pitt, angelina jolie, Michael jackson gibi daha pek çok ünlüye ait.

Hollywood-madame-tussaud-müzesinde-yer-alan-heykeller - Britney Spears

Müzeye girer girmez sizi bir fotoğrafçı karşılıyor ve arkası beyaz boş bir zemin önünde fotoğrafınızı çekiyor. Siz müzeyi gezdikten sonra da çıkışta fotoğrafı belli bir ücret karşılığı size satıyor. Satın almak zorunda değilsiniz bu size kalmış. Genelde fotoğraf üzerine oyunlar oynayarak size veriyor. Mesela arkanıza Hollywood yazısı ya da benzeri meşhur Hollywood görselleri koyuyor.

Los Angeles Hollywood Madame Tussaud Müzesi

Madame tussaud müzelerinde dünyanın her yerinde aynı mantık işliyor. İçeride bal mumundan heykelleri yapılmış ünlüleri görüyorsunuz ve genelde bu heykeller bu ünlülerin birebir boyutlarında yapılıyor. Madame tussaud müzesinde fotoğraf çektirmek ve heykellere dokunmak ise serbest. Bütün ünlülerle kol kola fotoğraf çekilebiliyorsunuz. Fotoğraflar çok gerçekçi ve güzel oluyor.

madame tussaud müzesi beyonce

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.