İtalya’da Gezilecek Yerler

İtalya Gezi Rehberi

Yurt dışında gidilebilecek en güzel ülkelerden biri, belki de ilki İtalyadır. İtalya başlı başına bir Avrupa ülkesidir. Roma’sı, gondolları ile süslü Venedik’i, buram buram tarih kokan Floransa’sı, modanın adeta kalbinin attığı Milano’su ve birbirinden güzel, rengarenk adaları. Her şeyi ile muhteşem bir ülke olan İtalya hayatında ilk kez yurt dışına gidecek olan gezginlere kesinlikle önerilir.

İtalya’da gezilebilecek o kadar çok yer var ki, bu ülkede hiç sıkılmazsınız. İsterseniz uzun bir İtalya turu ayarlayıp burada yer alan tüm şehirleri ve adaları gezebilirsiniz. İsterseniz de bir kaç şehir ya da tek şehir görmeye gidebilirsiniz.

italya gezi rehberi - italyada yeme içme

İtalya’da gezilecek şehirler

İtalya’da gezilebilecek pek çok şehir vardır ve bu şehirlerin hepsinin de kendine has özellikleri vardır. Bunlar; Roma, Floransa, Venedik ve Milano’dur. Bunun yanında İtalya’da yer alan irili ufaklı adalar da turistik açıdan ilgi gören rengarenk ve birbirinden güzel adalardır. Genelde ülkeye gelen pek çok turist bu adalarıda görmek için ziyaret eder.

İtalya yemek konusunda da size fazla yabancılık hissettirmez. Lezzetli bir akdeniz mutfağına sahip olan İtalya’da bilindiği üzere en meşhur yemek pizza ve makarnadır. Bu iki yemek de zaten bizler tarafından bilinen ve sevilen yemeklerdir.

italyada yeme içme - italya gezi rehberi

Ülkede alışveriş ise oldukça yaygındır. Fiyatlar pek de uygun olmasa da ülkemizden özellikle de Milano şehrine alışveriş için giden insan sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Maksat dünyaca ünlü İtalyan markalarına ait kıyafetleri yerinden almak ve dünyada hiç bir yerde benzeri olmayan ürünlere sahip olmaktır.

Roma

İtalya’nın başkenti olan Roma başlı başına bir kültür abidesidir. Burası gerçekten herkesi büyüler. Çok eski dönemlerden kalan kalıntılarını günümüze kadar en güzel koruyabilen toplumlardan birinin İtalya olduğunu burada çok daha iyi anlayacaksınızdır. Özel bir şehirdir Roma. Eğer gerçek bir Avrupa şehri görmek istiyorsanız Roma iyi bir seçimdir Burada gezip görebileceğiniz pek çok eser ve yapı vardır. Roma hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

italyada gezilecek yerler - roma vatikanda gezilecek yerler

Floransa

Floransa bambaşka bir şehirdir. Tamamen kendine has bir tarzı ve büyüsü vardır. Küçük ama çok farklı olan Floransa gerçekten çok büyüleyicidir. Masallardan fırlamış gibi ya da film setlerinden çıkmış gibidir meydanları. Burada görülecek bir sürü yapı ve eser vardır. Kiliselerindeki sanatsal eserlere bakmaya doyamayacaksınız. Floransa hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

italyada gezilecek yerler - floransada gezilecek yerler

Venedik

Venedik romantizmin başkenti olarak nitelendirilir. Bu şehirde aşk bir başkadır denir. Balayı çiftlerinin yegane adresidir Venedik. Gondolları ve gondolcuları ile meşhur olan Venedik’te gondol sefası yapanlar bu güzel geziyi hayatları boyunca unutmazlar. Çiçeklerle süslü ve güvercinleri ile meşhur o daracık Venedik sokaklarında yürümek ise apayrı bir keyiftir. Venedik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

italyada gezilecek yerler - venedik gondol gezisi

Milano

Modayı takip ediyorsanız ilk adresiniz burası olmalı. Modayla işim olmaz diyorsanız da Milano size keyif verir aslında. Çünkü tüm İtalya şehirlerinde olduğu gibi burada da çok keyifli vakit geçirmek mümkündür. Kendine has ve tarihi alışveriş merkezi sizi büyüleyecek bir güzelliğe sahiptir. Milano hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

italyada gezilecek yerler - milano gezi rehberi

İtalya adaları

Renkli çiçekler ve tablolara konu olan o güzel balkonlu evleri görmek istiyorsanız meşhur İtalya adalarını ziyaret edin derim. Muhteşem bir doğa için ise como gölü ve çevresi harika bir seçim olabilir. Como gölü hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

italyada gezilecek yerler - İtalya adaları - como gölü

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.