Halkidiki’de Konaklama Önerileri

Halkidiki’de nerede kalmalı?

Her geçen gün, türkler tarafında daha bir istila edilen yerlerden biri de halkidiki. Biz, buraya gitmeden önce Halkidiki’de konaklama önerileri konusunu çok iyi çalışmıştık ve yaptığımız konaklamalardan, bölgelerden son derece memnun kaldık. Çünkü, Halkidiki öyle çok küçük bir yer değil, bir bölgeden diğer bölgeye öyle çok kısa bir zamanda geçemiyorsunuz. Bu nedenle, ya konaklamanızı parçalara ayıracaksınız, ya da bir bölgede kalıp diğer bölgeyi günü birlik gezmeye çalışacaksınız.

Halkidiki'de Konaklama Önerileri

Biz, aslında Halkidiki’de nerede kalmalı diye giden arkadaşlarımıza sorduğumuzda, bize cevap olarak ‘şurada kalın’ tüm tatil boyunca demediler. Genelde aldığımız cevap burada bir gece, şurada bir gece konaklayın şeklindeydi. Biz de Halkidiki’nin en popüler ve en hareketli iki bölgesinde konaklama kararı aldık ve aslında bu kararımızın oldukça doğru olduğunu anladık.

halkidiki otel tavsiye

Halkidiki kassandra otelleri

Gitmeden önce halkidikide en hareketli bölge olarak kassandrayı duyduk hep. Genelde, akşam dışarı çıkmayı seviyorsanız burada konaklayın dedi bize herkes. Ancak biliyorduk ki en güzel plajlar Neos marmaras bölgesindeydi. Fakat kassandra’nın da tadına bakmak istediğimiz için bir gün burada konakladık.

Halkidiki'de nerede kalmalı

Burası, dedikleri gibi kesinlikle çok hareketli, akşam barlar sokağı gibi son derece kalabalık ama oldukça küçük hatta küçük ötesi bir sokağı var. Gece hayatı dedikleri yer orası. Yani bir çok blogda bangır bangır gece hayatı kassandrada müthiş, çok hareketli laflarına aman kanmayın. Çünkü öyle çılgın eğlence falan yok. Ama kendi halinde gayet yeterli, bir yerde bir şeyler yiyebileceğiniz ya da içebileceğiniz küçük mekanlar, kaffeler var. Bize yetmişti açıkçası.

Biz, burada bir gün konakladık ve kaldığımız otel adeta muhteşemdi. Otelimizden çok memnun kaldığımız için özellikle tavsiye ediyorum. Konumu Kassandra’nın barlar sokağı dediğim o hareketli sokağına oldukça yakın. Otelin ortamı çok keyifli. Odalar ise müthiş konforlu. Oteli buradan inceleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

halkidiki otel önerileri

Kassandra bölgesindeki diğer otelleri ise buradan inceleyebilirsiniz.

Halkidiki Neos marmaras otelleri

Halkidiki’de nerede en güzel deniz ve plaj derseniz Neos marmarası burada kesinlikle tek geçerim. Akvaryum kıvamindaki ve turkuaz renk denizlerin çoğu burada. Bu nedenle biz tatilimizin geri kalanında burada konakladık. Her gün farklı bir plajını keşfettik. Akşamları ise uzun bir caddesi var ve burada sağlı sollu yemek yerleri, kaffeler var. Çok eğlence dolu hareketli bir gece hayatı kesinlikle yok, ama son derece hareketli ve keyifli akşam yemekleri yiyebileceğiniz yerler var. Bende biraz yazlık yeri havası yarattı burası. Sanki bizim yazlık yerlerde elinde çekirdekle gezen insanlar çıkacakmış gibiydi karşıma. Yani, anlayacağınız sadece denize girerim, akşam da gider yemek yerim derseniz, öyle gece hayatında falan gözünüz yoksa, sizi keser buralar.

Halkidiki otel tavsiye

Gelelim burada kaldığımız otele. Burada da konakladığımız otele çok özendik ve iyi bir otel olsun dedik. İçinde kocaman bir kumarhanesi olan otelimizin aynı zamanda harika bir yüzme havuzu da vardı. Denizden çıkıp buraya geldiğimizde biraz da havuz keyfi yapmak inanılmaz eğlenceli oluyordu. Ben çok memnun kaldım ve kesinlikle de öneririm bu oteli. Oteli buradan inceleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Genelde halkidiki otel tavsiye denilince bu otel çok önerilir. Çünkü burada yer alan en iyi otel.

Diğer Neos marmaras otellerini ise buradan inceleyebilirsiniz.

 

 

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.