Sakız Adası Mağaraları – Sakız Adası Olympi Mağarası

Sakız adasında yer alan mağaralar – Sakız adası olympi mağarası

Sakız adasında yer alan diğer bir önemli ve turistik mağara da olympi mağarası. Olympi mağarası gerçekten görmeye değer ve son derece mistik bir mağara. Bu güzel mağara uzun yıllar boyunca pek çok bilim adamı tarafından araştırılmış ve araştırmalar sonucunda 20o3 yılında ziyarete açılmış.

Öncelikle eğer bu mağarayı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız size mağaradan önce mağaranın bulunduğu yerdeki eşsiz manzaradan bahsetmek istiyorum. Mağaranın tam girişinde yer alan bu muhteşem ege denizi manzarası sizi adeta büyüleyecek. Burada eşsiz fotoğraflar çekmeyi sakın atlamayın.

Olympi mağarası orta çağdan kalma bir mağara. Konumu ise adını verdiği olympi köyünün hemen 8 km. güneyinde yer alıyor. Mağaranın içinde ise sarkıt ve dikitlerden oluşan eşiz güzellikte doğal yapılar var ve bunların çoğu dışarıdan gelen güneş ışığının etkisi ile gerçekten oldukça farklı ve büyülü denilebilecek bir görüntüye sahip.

Sakız adasında yer alan mağaralar - Sakız adası olympi mağarası

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.