Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eğer Eskişehir’e seyahat etmeyi planlıyorsanız Eskişehir’de gezilecek yerleri çok iyi bilmenizi öneririm. Çünkü bu güzel şehirde gezilecek pek çok nokta var. Eskişehir içinde deniz olmamasına rağmen oldukça fazla turist çeken son derece şirin ve güzel bir şehir. Eğer bu güzel şehri hala görmeye gitmediyseniz en kısa zamanda planlayıp gitmenizi öneririm. Eskişehir için küçük bir Avrupa şehri diyebilirim. Ayrıca eğer çocuğunuz varsa bu şehirde çok mutlu olacağından emin olabilirsiniz. Şehir gerçek bir çocuk dostu.

Eskişehir'de Gezilecek Yerler

Küçük bir şehir olmasına rağmen size dolu dolu güzel vakit geçiren bir şehir burası. İstanbul’u hiç aratmayan bir enerjiye sahip. 24 saat uyumayan bir şehir adeta. Eskişehir’de gezilecek yerler nereler? derseniz size bir çok mekan ve yer çıkartabilirim. Çünkü şehirde görmenizi önerebileceğim pek çok nokta yer alıyor. Ancak bu şehri en çok çocuklu ailelere öneriyorum.

Eskişehir sazova parkı

Eskişehir kocaman parkları ile meşhur bir şehir. Bunlardan en güzeli ve kesinlikle görün diyeceğim parkı sazova parkı. Park adeta masallardan fırlamış gibi. Ancak çocuklara hitap ediyor. Daha çok çocuklar düşünülerek yapılmış. Ancak bu demek değil yetişkinler gitmesin. Elbette çocuksuzların da keyif alabilecekleri harika bir yer. Sazova parkı oldukça büyük ve keyifli. İçinde pek çok eğlenceli aktivitelerin sergilendiği yerler var. Parkta en popüler mekan masal şatosu. Adeta bir şatoyu andıran harika bir yapı göreceksiniz ve çocuğunuz buraya bayılacak.

Şatonun içinde ise türlü eğlenceler var. Önce şatonun içini müze gezer gibi gezin ve sonrasında çocuklar için hazırlanan 2 ayrı çocuklarla birebir yapılan yolculuk temalı eğlenceli aktivitelere katılın. Şatodan çıkınca korsan gemisini gezin. Büyük ve son derece güzel olan bu gemide birbirinden güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Park içinde bir kaç tane  müze yer alıyor o müzeleri de kesinlikle gezin. Bu arada yapılmakta olan miniatürk ve hayvanat bahçesi tamamlanmak üzereydi. Bunu da hatırlatmak isterim.

Parkın kocaman ve ücretsiz bir otoparkı var. Arabanızla buraya gelebilirsiniz. Park içinde bir sürü kafeler var. Genelde gözleme, kumpir, patates kızartmaları, pideler,  hamburgerler gibi hızlı tüketebileceğiniz yiyecekler mevcut. Lezzetleri kesinlikle yerinde. Eskişehir sazova parkı hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

eskişehir sazova parkı

Eskişehir odun pazarı

Burası da kesinlikle görülmesi gereken muhteşem bir yer. Özelliği ise adeta yüzyıllar önceden günümüze kadar bozulmadan kalmış olması. Burası eski konakların görünümlerinin hiç bozulmadan aynen korunduğu bir sokak. Yerler arnavut kaldırımı ve ışıl ışıl harika bir sokak. Sıcacık ve çok keyifli. Konaklarda birşeyler yeyip içebiliyorsunuz. Eskişehir odun pazarı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

eskişehir oduzpazarı

Eskişehir balmumu müzesi

Eskişehir’de diğer bir kesinlikle görmenizi önereceğim yer balmumu müzesi. Elbette bir Londra ya da Amerika’da yer alan balmumu müzeleri ile kıyaslamayın. Ama burası da oldukça başarılı. Genelde Atatürk ve silah arkadaşları ile bizden ünlüler ve politikacılarımızın eğlenceli heykelleri var. Küçük ama son derece keyifli bir müze.

eskişehir balmumu müzesi

Eskişehir’de gondol gezisi

Eskişehir’e gelmişken bir gondol gezisi yapmadan dönmeyin. Özellikle çocuklar bu geziden çok keyif alıyorlar. Aynı Venedik’te yer alan gondollar var ve gondolcular da Venedik gondolcuları gibi giyinmiş. Kendinizi bir anda Venedik’te hissedebilirsiniz. Uzun bir tur değil ama değişik bir eğlence. Eskişehir size gerçekten ailecek son derece keyif alacağınız bir seyehat şansı sunuyor.

eskişehir gondol gezisi

Eskişehir barlar sokağı

Şehir genç neslin çok daha fazla olduğu adeta enerji akan bir şehir. Gece hayatı çok hareketli. Barları, restaurantları oldukça keyifli ve eğlenceli. Uzun bir barlar sokağı var. Burası karşılıklı bir çok bar ve kaffelerle dolu. Şık balık restaurantları var. Çayın etrafında yer alan keyifli kaffeleri var. Kısacası aslında her tarza ve herkese hitap eden eğlence anlayışı var şehrin. Taşkınlık yapan ve sizi rahatsız eden insanlar etrafta görülmemesi ise oldukça şaşırtıcı ve şehir için bence ciddi bir artı.

eskişehir barlar sokağı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.