Barcelona’nın İklimi

Barcelona’ya gitmek için en iyi zaman ve en iyi mevsim

Barcelona bütün özelliklerini taşıdığı tipik bir akdeniz iklimine sahiptir. Aslında Barcelona yılın her zamanı ve her mevsimi farklı kültürlerden ve farklı ülkelerden ziyaretçi barındırır.

barcelonanın iklimi - barcelonada deniz tatili

Barcelona gidip görülmesi gereken Avrupa şehirleri arasında aslında ilk sıralarda yer alan oldukça güzel ve keyifli bir şehirdir. Son derece sıcak bir atmosferi olan Barcelona’ya aslında yılın her zamanı rahatlıkla gidebilirsiniz. Ancak Barcelona’ya gitmek için en uygun aylar nisan ayından hazirana kadar olan bahar zamanı ve eylül kasım arası olan bahar zamanıdır.

barcelonanın-iklimi-barcelonada-kış-barcelonanın-en-soğuk-ayları.jpg

Barcelona’yı görmeye gelen turistler arasında yapılan anketlerde en çok bahar aylarının Barcelona’yı gezmek için keyif verici olduğu söylenilmiştir. Ne sıcak ne de soğuk geçen bahar ayları gerçekten Barcelona ‘da bir başkadır.

barcelonanın iklimi - barcelonanın en sıcak ayları

Tüm akdeniz ikliminin yaşandığı bölgelerde olduğu gibi Barcelona’nın da en sıcak ayı ağustostur. Ağustos ayı Barcelona’da oldukça sıcak ve güneşli geçer. Ayrıca pek çok mağaza da ağustos ayı içerisinde Barcelona’da tatil yapar ve kapalıdır. Bu nedenle ağustos ayı Barcelona tatili için pek de ideal bir ay olarak görülmez.

barcelonanın iklimi - barcelonanın en yağmurlu ayları

Ancak sürekli güneşli bir havanın hakim olduğu Barcelona’ya insanlar her mevsim akın etmektedirler. Bu nedenle her mevsim belli bir turist kalabalığına sahiptir şehir. Ancak siz kalabalık olmasın derseniz Barcelona’nın en tenha olduğu aylar ocak ve şubat aylarıdır. Ocak ve şubat ayları Barcelona’nın en rahat ve kalabalıktan uzak aylarıdır. Ancak bu tarihlerde bir Barcelona turu düşünüyorsanız planlarınız arasından doğal olarak deniz, kum ve güneş üçlüsünü çıkarmanız gerekir.

barcelonanın-iklimi-barcelonaya-gidilecek-en-uygun-zaman.jpg

Barcelona’nın en yağışlı ayları ise nisan, mayıs, ekim ve kasım aylarıdır. Size aslında Barcelona tatili için önerebileceğim en uygun ay mayıs diyebilirim. Barcelona’ya giden pek çok turist de mayıs ayının Barcelona tatili için en uygun ay olduğunu belirtmektedirler.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.