Barcelona Picasso Müzesi

Barcelona Picasso Müzesi Hakkında Detaylı Bilgi

Barcelona’da gezilecek önemli müzeler arasında yer alan picasso müzesi Picassoya ait oldukça önemli eserlerin sergilendiği bir müzedir. Müzeye sadece müze içerisinde yer alan eserleri görmek için değil de aynı zamanda müzenin eşsiz mimarisini görmek için de gidebilirsiniz.

Barcelona Picasso Müzesi hakkında detaylı bilgi

Müzede Picassoya ait 3500’den fazla eser sergilenmektedir. Aslında müzenin en önemli özelliği burada Picassoya ait sıradan eserler sergilenmez. Daha çok Picasso’nun en kıymetli ve en değerli eserleri sergilenmektedir.

Barcelona Picasso Müzesi

Picasso müzesinde yer alan eserler

Müzede görebileceğiniz en önemli eserlerden bir kaçını sıralayacak olursak bunlar, The first communion yani ilk arkadaşlık eseri ve  science and charity yani bilim ve hayırseverlik eseridir.

Barcelona Picasso Müzesinin içi

Picasso müzesine giriş normalde ücretlidir. Ancak yılın ilk pazar günü müzeye giriş ücretsizdir. Müzeye girerken 30×30 cm’den büyük çantaları içeri sokmuyorlar. Girişte bu çantalar teslim alınıyor. Bu nedenle müzeye giderken yanınızda laptop gibi büyük eşyalar taşımayın derim.

barcelonada gezilecek yerler - Barcelona Picasso Müzesinin içinde sergilenen eserler

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.