Almanya’daki Tema Parklar

Almanya Eğlence parkları

Planladığımız tatilimizde hem bizim, hem de kızımızın keyif alması için öncelikle işe Almanya’daki tema parkları araştırarak başladık. Elbette Almanya denilince yanına bir de tema park eklenince hemen legoland geliyor aklınıza. Fakat uzun bir tatil planlamıştık ve sadece legoland kızımı kesmeyeceği için, bir tane de farklı bir tema park arayışına girdik. Ama önce legolandden başlayayım.

Almanya'daki Tema Parklar

Legoland

Legoland, Almanya’nın Günzburg adındaki minicik bir şehrinde yer alıyor. Yani anlayacağınız Legolandin olduğu yerde pek de hayat yok. Burası kendi halinde ama çok sevimli bir yerleşim yeri. Akşam legolandden çıktıktan sonra doğruca otelinize gidip dinleneceğiniz bir yer.

Biz, Münih ile tatile başlayıp beraberinde legoland ve meşhur romantik yol güzergahı şeklinde bir tatil planladık. Romantik yol güzergahını bitirdikten sonra da bir tane daha tema park koyduk araya.

Kızım legolandi çok sevdi, ama ben pek de sevmedim. Yani sevmedim demeyeyim ama disneyland ile karşılaştırınca bana biraz vasat geldi. Peki tekrar gider misin diye sorarsanız, zaten şuan tekrar gitmek için plan yapıyorum.

Öncelikle içeride çocuğun eğlenebileceği bir sürü oyuncak ve aktivite var. Yetişkinler için ise pek de şık kaffeler ya da dinlenme yerleri çok düşünülmemiş. Disneylanda gidenler beni anlarlar. Ancak disneylandda yer alan o kargaşa ve kalabalık kesinlikle burada yok. Biz, en çok bunu sevdik. Yani öyle dakikalarca sıra beklemiyorsunuz.

Almanya Eğlence parkları legolend almanya

Sadece burada da kızdığım nokta genelde sizi güneşin altında sırada bekletiyorlar. Her oyuncakta değil ama bazı oyuncaklarda güneşin altında öylece saf saf sıra bekliyorsunuz. Çok mu zor yukarı bir tente yaptırmak diye söyleniyorsunuz. Bu nedenle güneş kremi ve şapka gibi önlemleri almayı unutmayın. Legolandi daha detaylı anlattığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak önerir misin diyenlere cevabım kesinlikle evet. Ben hem artılarını hem eksilerini paylaşmaya çalışırım her zaman. Ancak legolandin artıları eksilerinden kesinlikle daha çok.

Stuttgart tripsdrill tema park

Burayı da tesadüfen keşfettik ve gene aynı tatilimizde buraya gittik. Aslında, biz burayı çok sevdik. Buranın teması, hayvanlar ve doğa. İçeri girdiğinizde inanamıyorsunuz her yer o kadar yeşil ki. Adeta, o bir çok tema parka zıt burada huzur doluyorsunuz. Etrafta göller, ağaçlar, binbir renk çiçekler, ortam anlayacağınız şahane.

Almanya luna parkları

Ancak, burada oyuncak sayısı öyle fazla değil. Yani kesinlikle bir gün için yeterli fakat fazlası yok. Sıra ise adeta hiç yok diyebilirim. Parkın diğer bir özelliği ise hemen yan tarafında yer alan hayvanat bahçesi. Aslında burası aynı zamanda Almanya’da yer alan lunaparklar arasında da gösteriliyor.

Burayı da gezebiliyorsunuz fakat konsept inanılmaz farklı. Hayvanat bahçesi dediği yer kocaman bir orman ve tek başınıza kendiniz geziyorsunuz. Karşınıza ise bir anda ceylanlar çıkabiliyor. Eğer satılan yemlerden alırsanız ceylanlar bu yemleri yemek için yanınıza geliyor ve siz de onları sevebiliyorsunuz.

almanya tema parkları

Hatta ceylanlar burada o kadar insana alışmışlar ki adeta sırtınıza falan çıkıyorlar. İlerledikçe karşınıza daha ilginç hayvanlar çıkıyor. Zarasız olanlar kafeste değil, tıpkı ceylanlar gibi etrafta dolaşıyorlar. Diğerleri ise elbette kafeslerindeler. Kurtlar, ayılar, şahinler, kartallar, yaban domuzları ve daha bir çok hayvan var içeride. Bu parka Almanya eğlence parkları arasında ilk sıralarda yer alıyormuş. Biz de o sayede keşfettik. Eğer farklı bir tecrübe isterseniz kesinlikle gidin derim.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.