Almanya Rothenburg’da Konaklama

Almanya Rothenburg’da konaklama önerileri

Rothenburg Almanya, romantik yol güzergahında yer alan çok şirin ve çok keyifli bir şehir. Almanya Rothenburg’da konaklama önerilerini incelediğimizde biraz kafamız karışmıştı aslında. Bu küçük şehirde konaklamak, şehrin küçük olması nedeni ile bizi konaklama açısından biraz zora soksa da, Rothenburg’da konaklamak bizi çok mutlu etti. Çünkü burada yüksek katlı oteller, ya da beton binalar hiç yok. Tüm binalar az katlı ve orta çağdan kalma şirin mi şirin evler. Oteller de aynı şekilde.

Almanya Rothenburg'da Konaklama

Şehre adımınızı atar atmaz zaten karşınıza çıkan manzara karşısında çok şaşıracaksınız. Size şu şekilde anlatayım romantik yol Rothenburg’da konaklama konusunu. Burası ortaçağdan kalma ve hiç bir değişime uğramamış, küçük ama çok şirin bir şehir.

Ortaçağdan kalma derken bunu çok ciddi anlamda söylüyorum. Çünkü gerçekten hiç bir yerini bozmamışlar. Şehir 2. Dünya savaşında çok zarar görmüş. Ancak onarırken aslına sadık kalarak onarmışlar ve o günden beri burada hiç değişiklik yapmamışlar.

Evler, alsace evleri denilen oldukça şirin mimariye  sahip olan evler. Hansel ve gratel masallarındaki kötü cadının evinin aynısı resmen. Evlerden bir ısırık almamak için kendinizi zor tutuyorsunuz.

Almanya rothenburgda konaklama önerileri romantik yol Rothenburgda konaklama

Almanya Rothenburg’da konaklama

Dediğim gibi oldukça küçük ve ortaçağdan kalan bir mimarisi olduğu için, burada doğal olarak konaklama seçenekleri çok fazla değil ve fiyatlar da diğer romantik yol kasabalarına ve şehirlerine oranla biraz daha pahalı. Biz burada çok güzel bir otelde konakladık ve otelimiz Boutiquehotel Goldene Rose çok şirin, çok keyifliydi. Zaten Almanya Rothenburg’da konaklama önerilerine baktığınızda öyle sonsuz alternatifleriniz olmadığını göreceksiniz.

Ben burada özellikle konaklamak istedim. Çünkü o güzel ve şirin evlerin içinde kalmak çok istiyorduk hepimiz. Burada, o gördüğünüz evler genelde otel olarak kullanılıyor. Bizim otelimizin bulunduğu sokak komple bu evlerin otel olarak kullanıldığı bir sokaktı. Otelimizden çıkar çıkmaz 3 dakika yürüdüğümüzde en turistik yerine ve meydanına ulaşıyorduk.

rothenburg konaklama önerileri

Otel olarak kullandığımız evin sahibi çok tatlı ve çok yardım sever bir bayandı. Odalar inanılmaz geniş, temiz ve ferahtı. Akşam hava karardıktan sonra otelimizin camından arnavut kaldırımlı o sokağın gece lambası vuran ışığı altındaki görüntüsünü izlemek bizi çok mutlu etti. Kendimizi çok eski tarihlerde hissettik.

Otelimizin sahibinin bir de çok şirin bir köpeği vardı. Tam bir oyuncu ve çok şekerdi. Kızım kahvaltı saatinde köpekle oynadı ve çok eğlendi.

rothenburg otel önerileri

Sonuç olarak, bizim kaldığımız oteli kesinlikle tavsiye ederim. Şirin ve çok temiz bir oteldi. Bizim kaldığımız Boutiquehotel Goldene Rose oteline buradan inceleyebilirsiniz. Rothenburg’da yer alan diğer otelleri de buradan inceleyebilirsiniz. Rothenburg tatilimizi anlattığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.