Viyana’da Ulaşım

Viyana’da Ulaşım Hakkında Bilgi

Viyana şehir içi ulaşımı belkide Avrupa’nın en kolay ulaşım ağına sahip şehridir. Küçük bir çocuk bile burada nereye gideceğini kolaylıkla bulabilir. Çünkü şehirde ulaşım oldukça düzenli ve anlaşılır şekildedir

Viyana şehir içi ulaşım rehberi

Viyana ulaşım açısından son derece kolay olan şehirlerden biridir. Gideceğiniz her noktaya rahatlıkla bir toplu taşıma aracı bulursunuz. Çünkü şehirde toplu taşıma oldukça gelişmiş ve yaygındır. Kesinlikle araba ya da başka bir araç kiralamanıza gerek yok burada. Toplu taşıma hem daha hızlı hem de çok daha anlaşılır. Şehirde 5 adet metro yer almaktadır ve metro ile pek çok noktaya ulaşımınızı çok rahat gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında metro ile beraber burada tramvay da oldukça yaygın bir ulaşım aracıdır. Viyana’da 113 tramvay yer almaktadır. Elbette şehirde otobüsler de son derece yaygındır. Bu arada Viyana’da gece de dışarı çıkarım diyorsanız şehir gece kuşları için de bir çözüm üretmiş. Şehirde gece otobüsleri adı altında sadece gece saatlerinde ulaşımı sağlayan otobüsler var.

Viyana şehir içi ulaşım rehberi

Türkiye’den Viyana’ya ulaşım

İstanbul’dan viyana’ya direkt uçuş yapan Thy ve Avusturya hava yolları vardır.

İstanbul Viyana arası uçakla yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Viyana uluslararası hava alanından Viyana şehir merkezine ulaşım

Viyana uluslararası hava alanı ile Viyana şehir merkezinin arası 20 km.dir. Havaalanından şehir merkezine her 20 dakikada bir otobüs ve s bahn treni kalkmaktadır. Sefer saatleri ise sabah 05:00 ile gece 23:30 arasındadır.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.