Viyana Quartier Müzesi

Viyana Quartier müzesi hakkında bilgi

Viyana’da yer alan diğer sanat müzesi de Viyana quartier müzesidir. Buranın özelliği ise içinde bir sürü müzeyi barındırıyor olması. Yani Viyana’da gezilecek müzeler nerede derseniz herkes size hemen bu bölgeyi önerecektir. Burada resimden, heykele, mimariden sanatın pek çok güzel dalına kadar pek çok eseri görmek mümkün. Ayrıca dans ve tasarımla ilgili de müzeler var burada.

Viyana Quartier Müzesinin avlusu

Buraya turistler Viyana müzeler topluluğu da diyorlar. Çünkü burada bir sürü irili ufaklı müze bir arada yer alıyor. İnsanları kendine çeken. Ouartier müzesinin bulunduğu bu alan o kadar keyifli ki buraya gelen herkes müzelerden çok bu şirin ortama bayılıyor. Size tavsiyem siz de bu şirin ve güzel ortamı görün. Burada birbirinden güzel, şirin ve şık kafeler var. Kesinlikle bu kafelerde bir şeyler içmeyi atlamayın. Bu güzel ortamın tadını çıkarın.

Viyana Quartier müzesi içinde yer alan müzeler

Aslında burası Viyana’nın tam ortasında yer alan dev bir kültür merkezidir. 2 büyük müze ve bir sergi sarayından oluşmaktadır. Müzeleri ziyarete gelen turistlerin ilgisini ise bu muhteşem meydan çekmektedir. Meydanın kendine has bir tarzı vardır. İnsanlar otursun diye her tarafta legoyu anımsatan oturma yerleri vardır. Size tavsiyem güzel bir mola için burası harika bir seçim olacaktır değerlendirin.

Viyana Quartier Müzesi

Viyana Quartier müzesi içinde yer alan müzeler

İçerisinde bir sürü müze vardır. Ancak bunların hepsini gezmektense en çok ilgi çekenlerini gezmenizi önerebilirim.

Sanat müzesi, mimarlık müzesi, modern sanat müzesi, interaktif çocuk müzesi ve kraliyet müzesi en çok dikkat çekenlerden bazılarıdır. Bu güzel meydanda yazın konserler de verilmektedir. Eğer denk gelirseniz bu eşsiz müzik ziyafetinin tadını çıkarın derim. Ayrıca meydanda bir çok irili ufaklı şirin dükkanlar da yer almaktadır. Bu dükkanlardan dilerseniz bir şeyler satın alabilirsiniz. Tatiliniz yaz aylarına denk geliyorsa buraya kesinlikle gidin derim. Çünkü binanın bulunduğu avlu yazın görmeye değer gerçekten.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.