Viyana Naturhistorisches müzesi – Viyana doğa tarihi müzesi

Viyana Naturhistorisches müzesi – Viyana doğa tarihi müzesi

Viyana doğa tarihi müzesi Avrupa’nın en önemli müzelerinden biridir.  Müze 39 sergi sarayından oluşmaktadır. Şehirde benzer müzeler çok vardır ama en başarılısı burasıdır.

Viyana doğa tarihi müzesinin içinde sergilenen eserler

Viyana doğa tarihi müzesinde dünya ve yaşamla ilgili birbirinden özel eserler sergilenmektedir. Bunlar çok nadir bulunan hiç bir yerde göremeyeceğiniz fosiller, değerli madenler, dinozorlar ve son derece önemli özel tarih öncesi kalıntıları yer almaktadır. Viyana Naturhistorisches müzesi o kadar dolu dolu bir müze ki gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Viyana Naturhistorisches müzesi - Viyana doğa tarihi müzesinde sergilenen hayvan fosilleri

Viyana Naturhistorisches müzesi 19. Yüzyılda yapılmış eski bir müzedir. Müze 8700 metrekarelik bir alana konumlanmıştır ve 30 milyon obje sergilenmektedir. Müzede okadar ilginç eserler varki gerçekten bunları başka yerde kolay kolay göremezsiniz. Bunların belkide başında 1908 yılında Wachau vadisinde bulunan bir dinozor iskeleti geliyor. Bu dinozor iskeleti 25.000 yaşında ve gerçekten görmeye değer.

Viyana doğa tarihi müzesi

Sadece bu dinazor değil doldurulmuş bir çok farklı türde memelileri ve fosilleri müzede görme şansı yakalarsınız. Müzede sergilenen ilginç eserlerin yanında size farklı tecrübeler de yaşatıyorlar. Aslında turistlerin burada en çok ilgisini çeken ilk insanların yaşam şeklini size adeta birebir hissettirmeye çalışan similatör tarzı bir yer var. Karanlık bir mağara buraya giriyorsunuz ve hiç birşey görmeden mağarada ilerlemeye çalışıyorsunuz. Burası tamamen ilk insanların zamanındaki yaşam tarzını size hissettirmek amacı ile yapılmış.

Natural History Museum, Vienna, Austria

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.