Midilli Adasında Yer Alan Plajlar

Midilli Adasında Yer Alan Plajlar

Midilli vatera plajı

Midilli adasında yer alan en meşhur plaj vatera plajıdır. Vatera plajı oldukça büyük  ve son derece güzeldir. Midiili şehir merkezine 50 km. mesafede yer alan bu plaj kumsalı ile ve mavi bayrak almış denizi ile gelenleri adeta kendine hayran bırakır. Plajda denize girebilir, güneşlenebilir ve etrafta yer alan kafe ya da restaurantlarda güzel yemek yiyebilir veya birşeyler içebilirsiniz.

midilli adası vatera plajı

Midilli melinda plajı

Melinda plajı midilli merkeze 48 km. mesafededir. Melinda plajı biraz ilkel gibi görünse de kartpostalları andıran bir güzelliğe sahiptir. Ancak eğer şezlong ve şemsiye arayışında olacaksanız bu plajı size pek önermem. Çünkü plajda şezlong ve şemsiye yok.

Midilli adası melinda plajı

Midilli skala kallonis plajı

Bu plaj da denize girmek, güneşlenmek için oldukça doğru bir seçimdir. Kumdan harika bir plaja ve şemsiye ile şezlonglara sahiptir. Ayrıca eğer su sporlarından hoşlanıyorsanız plajda bolca su sporu yapabilmeniz için etkinlik mevcut. Plajın hemen yanında yer alan kalloni köyünü de gezmeyi sakın unutmayın. Kendine has şirin bir tarzı olan bu köyün en meşhur tarafı ise taptaze ve oldukça lezzetli olan sardalye balığıdır. Buraya gelmişken bu şirin köyde sardalye balığı yemeden dönmeyin derim.

midilli adası skala kallonis plajı

Midilli tarti plajı

Midillide yer alan diğer popüler plajlardan biri de tarti plajıdır. Oldukça büyük ve kumdan oluşan bir sahil şeridine sahiptir. Ayrıca sahilde şezlong ve şemsiye de yer almaktadır ücretsiz olarak. Sahil yeşilliklerle çevrilidir.

midilli adası tarti plajı

Midilli anoksos plajı

Midillide yer alan diğer bir doğal güzelliğe sahip olan plaj da anoksos plajıdır. Plaj petra köyüne 3 km. mesafede yer almaktadır. Petra köyünü görmeye gittiğinizde bu plajı da ziyaret edebilirsiniz. Plajda şezlong ve şemsiye de yer alırken aynı zamanda yemek yiyebileceğiniz ya da birşeyler içip keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanlar da mevcuttur.

midilli adası anoksos plajı

Midilli petra plajı

Petra plajı midilli merkeze 55 km. mesafededir. Plajda şezlong ve şemsiye rahatlıkla bulabilirsiniz. Plaj adını adada yer alan ünlü petra köyünden almaktadır. Petra plajına merkezden pek çok otobüs kalkmaktadır.

midilli adası petra plajı

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.