Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ kayak merkezi hakkında bilgi

Kış tatili denilince akla neresi gelir? Elbette uludağ kayak merkezi gelir. 2543 metre yüksekliğe sahip olan Uludağ ülkemizde kış sporları açısından en popüler yerler arasında geliyor. En büyük özelliği ise ekim ve nisan ayları arasında yoğun bir kar yağışına sahip olmasıdır. Bu da elbette uludağın tatil zamanının daha uzun olmasını sağlamakta.

Uludağ Kayak Merkezi

Gelelim Uludağ kayak merkezi hakkında bilgiye. Öncelikle buranın diğer bir güzel yanı herkese hitap ediyor olması. Yani burada çok profesyonel kayakçılar da yer alırken, hiç kayak yapmayı bilmeyenlere de kayak yapabilecekleri ya da öğrenebilecekleri yerler vardır.

Uludağ kayak pistleri

Uludağ ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de Uludağ kayak pistleri oluyor. Burada bütün kayak sporları için uygun kayak pistleri var. 13 ana pist ve 15 mekanik tesis yer alıyor. Kayak dışında snowboard, buz pateni, big foot yapabiliyor ve kar motosikleti de kullanabiliyorsunuz. Eğer güzel Uludağ’ı tepeden izlemek istiyorsanız da eşsiz bir helikopter gezisi de yapabilirsiniz.

Gelelim pistlerin uzunluklarına. Ergün kayak pistinin uzunluğu 800 m, Belvü kayak pistinin uzunluğu ise 800 m, Kuşaklı kayak pisti ise 2750 m uzunluğunda, Kervansaray Kayak pistinin uzunluğu 1100 m’dir. Burada yer alan teleferik ise hem kullanımı çok keyiflidir hem de size ciddi bir kolaylık sağlamaktadır.

Uludağ’da kayak sonrası kar üzerinde güzel bir mangal partisi yapmayı unutmayın. Burada yer alan bir çok tesiste ister kendiniz pişirebilir, isterseniz de masanızda oturup etlerin size hizmet edilmesini bekleyebilirsiniz. Dediğim gibi Uludağ’da her zevke hitap eden bir taraf var.

Uludağ kayak merkezi hakkında bilgi

Uludağ kayak merkezine ne zaman gidilmeli?

Uludağ marmara bölgesinin iklimini yaşamaktadır. Burada kar kalınlığı 3 metreye kadar ulaşır. Tatil anlamında gidilebilecek en güzel tarih ise aralığın ilk haftası ile nisanın ortasına kadar olan zamandır.

Uludağ’da gece hayatı

Bir çok kış tatili merkezine oranla daha hareketli olduğunu söyleyebileceğim uludağ’da gece hayatı da oldukça canlıdır aslında. Gençlerin yoğun olarak çok tercih ettiği Uludağ’da özellikle gece eğlencelerinde keyifli partiler çok fazla düzenlenir. Eğer festival zamanına denk gelirseniz buradaki partilerin tadını başka hiçbiryerde yaşayamazsınız. Bunun dışında bir çok farklı alanlarda özel partiler, etkinlikler ve eğlenceler düzenlenir.

Uludağ kayak pistleri

Uludağ kayak merkezine ulaşım

Uludağ Bursa’ya 40 km. mesafede yer almaktadır. Buraya girmek için pek çok alternatif mevcut. İstanbul’dan 240 km. mesafede, İzmir’e 330 km. ve Ankara’ya 380 km. mesafede yer almaktadır. Bursa şehir merkezinden Uludağ’a dolmuşlar kalkmaktadır. Bu dolmuşlarla Uludağ’a ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla gidecekseniz Bursa’nın doğu bölgesinden gelenler heykel yakınlarında yer alan Pınarbaşı tarafından Uludağ yoluna giriyorsunuz, eğer şehrin batı tarafından gelecekseniz heykel semtinin batısında kalan Çekirge semtinden doğru ilerleyerek Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

Uludağ gerçekten özellikle kış sporlarını sevenler ya da kış tatilini sevenler için harika bir fırsat ve farklı bir deneyim olacaktır. Eğer çocuğunuz varsa burada çok eğlenecektir. Gençseniz ya da çocuğunuz yoksa gene aynı şekilde buranın gençlere ne kadar uygun bir yer olduğunu gördüğünüzde tatiliniz ayrı bir keyiflenecektir.

Otel rezervasyonlarınızı booking'den yapabilirsiniz.
 

Ozgul Sunar

En büyük tutkusu seyahat etmek olan bir yay burcu kadını ve gördüklerini anlatmaktan keyif alan bir gezgin :)

1 Response

  1. Tahmine dedi ki:

    Iyi gunler. Sorum olacak.uludaga cikmak istiyoruz cocuklarla kiyafetleri kiralabilirmiyiz orada? Fiyati ne kadar?yardimci olurmusunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.